Локомотив и Левски не успяха да се победят, столът на Жадното се клати (ВИДЕО)

0

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Левски завършиха 0:0 в мач от втория кръг на Първа лига. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на „черно-белите“ и България Аян Съдъков. След това пък реферът Светослав Тодоров бе награден с плакет за своя мач №200 в елита.

В 8-ата минута Митрев и Марчев се сблъскаха силно при атака на домакините, но за радост и двамата останаха на терена, след като получиха лекарска намеса.

Панайотов пробва първи удар в 25-ата минута, а Пиргов без сериозен проблем улови. Пет минути по-късно Гомес напарви страхотен пропуск. Испанецът пропусна да даде аванс на „сините“ след удар с глава от пет метра, който Пиргов спаси. Първата опасност за пловдивчани бе в 35-ата минута. Тогава Бакалов стреля над гредата с глава.

Буш в 40-ата минута проби отляво, но стреля в аут от малък ъгъл.

Втората часта започна по-открито, а Мапуку получи жълт картон, а след него и Ивайло Марков бе санкциониран. Прохазка пробва силен удар, който не попадна в очертанията на вратата, докато Бакалов се размина на сантиметри с хубаво центриране.

Дино Мартинович замени Ванчо Траянов в 64-ата минута. Три минути по-късно младият Марков замени фаулира Мапуку, като бе изгонен с втори жълт картон. 20-годишниият футболист напусна видимо разстроен терена. Три минути по-късно Димо Бакалов стреля опасно с глава, но топката премина на 30 сантиметра вдясно от гредата на вратата на Левски.

Двата отбора не спряха да търсят гол и победата. За треньорът на Левски Николай Митов тя бе много по-необходима, с оглед последните събития на Герена. Левски действително игра мотивирано с поглед за краен успех. Сините атакуваха до последно, но се видя, че още нямат необходимата мощ и класа за нещо повече срещу подобни жилави съперници. В последната минута при контраатака на Мартинович Локото дори можеше да отбележи и да вземе победата, и то с човек по-малко. По този начин столът на Николай Митов започва да се клати все по-застрашително.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЛЕВСКИ 0:0

ЛОКОМОТИВ (ПД) : Илко Пиргов, Пламен Крумов, Пламен Николов, Ивайло Марков, Димитър Велковси, Пауло Серджо, Ванчо Траянов, Парвизджон Умарбаев, Димо Бакалов, Веселин Марчев, Дани Кики

ЛЕВСКИ : Божидар Митрев, Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Георги Ангелов, Иван Горанов, Нелуц Рошу, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Жуниор Мапуку, Сержиу Буш

Стадион: Локомотив, Пловдив
Съдия: Станислав Тодоров