Левски тресна Радник в последната си контрола преди Лига Европа

0

Левски победи Радник (Сурдулица) с 1:0. Контролната среща се проведе в Правец. Мачът със сърбите бе последен тест за „сините“, преди мача за Лига Европа с  черногорския Сутиеска. Заради травми в днешния двубой участие не взеха новите попълнения Антонио Вутов и Сержиу Буш.

След само 180 секунди игра Левски можеше да поведе, но Адениджи не успя да се възползва от хубав пас на Мапуку и стреля в аут. В 6-ата минута, обаче „сините“ откриха. Мапуку намери Прохазка, който от своя страна подаде отлично към Адениджи, който засече в мрежата за 1:0. Малко по-късно далечен удар на Прохазка бе уловен от вратаря. Божидар Митрев пък трябваше да показва класа 10 минути преди края на полувремето, след мощен шут на Златанович. В 43-ата минута Панайотов изведе Мапуку , който нанесе хубав удар, но Чанчаревич спаси.

Втората част започна със силен изстрел на Ступанович, избит от Митрев в корнер. Вратарят на сърбите пък се справи с удар от фаул на Прохазка. Малко след като измина час игра, Горанов направи хубав пробив и центрира към Прохазка, чийто изстрел премина встрани от вратата. Резервата Алекс Боримиров стреля опасно но вратарят изби в корнер. В 76-ата минута Левски по чудо не удвои аванса си. Боримиров с глава намери Мики Орачев, чийто техничен удар обаче срещна гредата.

Състав на Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Иван Горанов, Георги Ангелов, Роман Прохазка, Васил Панайотов, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи, Жуниор Мапуку

Състав на Радник: Огнйен Чанчаревич, Александър Гойкович, Братислав Пейчич, Милош Милованович, Синиша Младенович, Никола Жакула, Иван Чорич, Никола Радович, Милош Станкович, Игор Златанович, Йован Йованович