Левски счупи каръка в Европа (ВИДЕО)

0
-
-

Левски се класира за следващия кръг от турнира за Лига Европа след като завърши наравно 0 – 0 срещу Сутиеска на стадиона в град Никшич .

След равностойно начало на мача първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута, когато Адениджи проби по десния фланг и центрира. Топката бе отбита от защитата на домакините, но попадна у Панайотов, който обаче стреля над вратата. Малко по-ксъно Нар се пробори за една топка в наказателното поле, но опитът му за пас към Мапуку бе пресечен от вратаря Гилен. В 40-ата минута Левски бе много близо до откриване. Иван Горанов изпълни отлично пряк-свободен удар, но стражът със сетни усилия изби с една ръка.

В 64-ата минута се стигна до най-чистата ситуация за домакините. При едно центриране в наказателното поле последва разбъркване, при което Деян Зарубица стреля към опразнената врата, но Яблонски подложи крак и изби от голлинията. В 72-ата минута отново Зарубица можеше да открие, след като се озова сам срещу Митрев, но българският страж блокира удара му. В крайна сметка домакините се обезсърчиха и в последните минути Левски действаше по-решително и уверено. в 82-та минута Орачев проби отдясно и подаде остро по земя, но топката беше изчистена в корнер. При неговото изпълнение много добре центрира Прохазка, а ударът на Яблонски с глава премина опасно до горния стълб на вратата на Сутиеска.
В самия край Лончар стреля опасно с глава, като топката облиза дясната греда на Левски. Това обаче беше всичко.

Левски ще играе във втори кръг с хърватския Хайдук Сплит, като двубоите са на 13 и 20 юли.

СУТИЕСКА: Гилен, Вукович, Недич, Ковачевич (61- Божович), Денкович, Лончар, Стйепович, Бакрач, Вучич, Маркович, Зарубица

ЛЕВСКИ: Митрев, Горанов, Пиргов, Яблонски, Цветкович, Ангелов, Панайотов, Прохазка, Нар, Адениджи, Мапуку