Левски си отмъсти на Черно море и приключи първия дял на ППЛ без загуба (ВИДЕО)

0

Левски победи като домакин Черно море. В мач от XIII кръг на Първа професионална лига, възпитаниците на Елин Топузаков се наложиха с 1:0. В герой за неговия тим се превърна Роман Прохазка, който отбеляза победното попадение. За Топузаков това бе първа победа начело на тима. С успеха столичани си отмъстиха на своя съперник, който преди дни ги отстрани за Купата на България, насред „Герена“. С днешния двубой пък приключи първият цикъл завъртания между всички отбори в групата. След 13 изиграни срещи, „сините“ продължават да са единственият отбор в родния елит без загуба.

Първата възможност в мача бе в актива на гостите. В 5-ата минута Коконов стреля от наказателното поле, но Йоргачевич улови. 180 секунди по-късно Бакари не намери целта, след като от удобна позиция прати топката във външната страна на мрежата. Изстрел на Секо пък бе избит от вратаря на Левски в корнер. Прохазка пък опита да затрудни Коварж от далечно разстояние, но стреля слабо и неточно. В 22-ата минута обаче, именно словакът откри за „сините“. След центриране от корнер на Аниете, топката попадна у Прохазка, който между няколко футболиста на гостите я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Малко по-късно той можеше да се възползва от безумна грешка на защитата на Черно море, но в крайна сметка Коварж успя да изчисти.

Втората част започна доста скучно, без нищо интересно пред която и да е от двете врати. Първото по-опасно положение дойде след час игра. Краев намери отдясно Адениджи, който проби мощно в наказателното поле и върна към Божидар Краев. Ударът на последния, обаче бе блокиран от Стефан Станчев. В 63-ата минута Черно море по чудо не изравни. След центриране от корнер, Бакари засече с глава от непосредствена близост, но топката срещна напречната греда. В 67-ата минута, след чудесна триходова комбинация на Левски, Бабатунде Адениджи се озова сам срещу вратаря, но стреля много неточно. Нар пък направи чудесен пробив и центрира опасно, но нямаше кой да засече на метър пред голлинията. Нов шанс за „моряците“ се откри в 76-ата минута. Сукуп центрира отдясно, Бакари засече с глава, но топката премина до дясната греда. 10 минути преди края на мача на терена прехвърчаха искри, след нарушение на Минев срещу Секо. „Сините
наобиколиха съдията, като според тях е нямало фаул. Стигна се и до леко спречкване между футболистите на двата отбора, но нищо по-сериозно. В последната минута на редовното време Нар можеше да удвои, но стреля над гредата.

Състав на Левски: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев – ж.к., Божидар Краев (64′ – Хеан Деса – ж.к.), Джереми де Ноойер, Антонио Аниете (88′ – Сърджан Лукин), Франсис Нар, Роман Прохазка – ж.к., Бабатунде Адениджи – ж.к. (82′ – Илиан Мицански)

Състав на Черно море: Пржемисъл Коварж, Онджей Сукуп – ж.к., Стефан Станчев – ж.к. (89′ – Валентин Йосков), Пламен Николов, Михаил Венков, Александър Цветков – ж.к., Тодор Паланков (70′ – Марек Кузма), Георги Илиев, Уго Секо, Иван Коконов, Бакари – ж.к.