Левски пусна гол в 13-ата секунда, но не загуби и от Ботев (ВИДЕО)

0

Ботев и Левски не успяха да се победят в днешното дерби от XII кръг на Първа професионална лига. Пред пълните трибуни на стадиона в Коматево, двата тима изнесоха зрелищен двубой, завършил при резултат 1:1. Той бе украсен и с най-бързия гол в шампионата, след като пловдивчани успяха да поведат с гол на Жоао Паоло още в 13-ата секунда. Левски от своя страна натисна след попадението и изравни в 38-ата минута чрез Роман Прохазка. По този начин „сините“ продължават без загуба в първенството и отново са на първото място. Те са с равни точки с Лудогорец, но са с победа в директния сблъсък.

Ботев шокира своите гости още в 13-ата секунда. Неделев изведе Жоао Пауло зад гърба на „синята“ защита, а последният технично прехвърли излезлия да го посреща Боян Йоргачевич за 1:0. Въпреки кошмарното начало, Левски се отърси бързо и пое инициативата. В 16-ата минута Франсис Нар центрира в наказателното поле, Адениджи стреля, но топката се отклони от външната страна на лявата греда. Малко по-късно Де Ноойер подаде към Аниете, който технично се освободи от Стенио в наказателното поле. Ударът му обаче премина над напречната греда. Прохазка пък засече с глава центриране от фаул на испанеца, но до дясната греда. Натискът на столичнаи даде резултат в 38-ата минута. Лукин отклони с глава центриране от ъглов, топката стигна до Краев, който отправи страхотен удар по диагонала. Георгиев се намеси отлично и изби. Топката обаче попадна на главата на Роман Прохазка, който бе оставен непокрит в непосредствена близост до голлинията и безпроблемно изравни.

Втората част започна с равностойна игра. Двата тима водиха здрава битка предимно в средата на терена. В 63-ата минута обаче Ботев като по чудо не поведе. Александров допусна страховита грешка в центъра на терена. „Канарчетата“ се възползваха и организира скоростна контра, при която Неделев бе изведен сам срещу Йоргачевич. Сръбският вратар на Левски обаче се намеси блестящо и спаси. След ситуацията Александров отиде да благодари на стража, че е поправил грешката му и не е допуснал гол. Жоао Паоло пък опита удар от далеч, но право в ръцете на Йоргачевич. Отново той направи хубав самостоятелен пробив, размина Лукин и стреля, но до лявата греда. Неделев пък пробва далечен изстрел, но много неточно. Гостите имаха възможност в 84-ата минута. Ударът на Деса обаче бе уловен от Георгиев. Това бе и последната интересна ситуация в мача.

Състав на Ботев (Пд): Г. Георгиев, Д. Златков – ж.к., Т. Неделев (88′ – Н. Милев), С. Юсеин, М. Омнебес – ж.к., Ст. Сантош, Р. Терзиев, Ом. Косоко (90′ – Кр. Димитров), Кр. Стоянов, Ж. Паоло, Ив. Стоянов (83′ – Д. Кутев)

Резерви: М. Димитров, Кр. Димитров, Кр. Добрев, П. Чалъков, Н. Милев, М. Кикарин, Д. Кутев

Състав на Левски: Б. Йоргачевич, С. Лукин, Д. Пиргов – ж.к., Фр. Нар (87′ – Г. Иванов – ж.к.), Де Нойер, Б. Краев (72′ – Х. Деса), В. Минев, Р. Прохазка – ж.к., Б. Адениджи (83′ – Ил. Мицански), Ант. Аниете, Ал. Ем. Александров

Резерви: Ив. Чворович, М. Орачев, Ил. Мицански, Г. Иванов, Х. Деса, С. Сандберг, М. Бурабия