Левски продължава без победа през пролетта, не успя да преплува Дунав (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

Левски не успя да спечели гостуването си на Дунав (Русе). Двата тима изиграха интересен мач, приключил

[sociallocker id=5830]

при резултат 2:2. Двубоят от междинния XXII кръг на Първа лига се проведе на „Лудогорец Арена” в Разград. Равенството пък означава, че столичани продължават да нямат победа от началото на пролетния дял на шмапионата, след загубата от Пирин и „хикса“ с Локомотив (ГО). Дебют за Левски направи вратарят Николай Кръстев.

„Сините“ не можеха да разчитат в този мач на куп футболисти – Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Александър Александров, Димитър Пиргов и Симон Сандберг. За капак, по времена мача с „драконите“ контузии получиха Веселин Минев и Бабатунде Адениджи. Антон Огнянов  пък със сигурност е аут за предстоящото дерби с ЦСКА-София, след като получи жълт картон, заради който ще бъде наказан от ДК на БФС.

Не бе изминала и минутка, когато Левски можеше да поведе. Нар овладя в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката премина покрай дясната греда. Символичните домакини отговориха подобаващо в следващата атака. Васил Шопов стреля извън наказателното поле, но Кръстев изби. При добавката пък Будинов не успя да намери добре топката и опасността премина. В 6-ата минута Бранимир Костадинов засече центриране отдясно със задна ножица, но Кръстев улови без проблеми. 120 секунди по-късно Дунав поведе. Бирсент Карагарен получи в наказателното поле от Самир Аясс и чудесен удар по диагонала прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0. В следващите минути играта се поуспокои, като голови положения липсваха и пред двете врати. Фрапантен пропуск на Бурабия в 28-ата минута лиши гостите от изравняване на резултата. След центриране отляво, от вратарското поле той прати топката много далеч от целта. Равенството все пак бе възстановено в 36-ата минута. Веселин Минев сложи топката на главата на Антон Огнянов, който от непосредствена близост с глава наказа бившите си съотборници за 1:1. Раодстта на левскарите обаче трая по-малко от 240 секунди. Бранимир Костадинов направи хубав пробив отляво, намери Мирослав Будинов, който от близко на празна врата не сгреши – 2:1. Адениджи можеше набързо отново да изравни, но от чиста позиция не успя да улучи добре топката. В даденото продължение на първото полувреме Бурабия засече с глава центриране от корнер, но неточно.

Втората част започна с натиск на Левски. Опасен удар на Адениджи бе отклонен и излезе в корнер. В 53-ата минута Антон Огнянов центрира от корнер, Олексей Ларин изби с ръка и главният арбитър отсъди дузпа. 120 секунди по-късно Роман Прохазка бе безупречен от бялата точка, правейки резултата 2:2. В 59-ата минута Елин Топузаков бе принуден да направи смяна, след като капитанът Веселин Минев се контузи. Неговото място бе заето от Божидар Краев. Неприятностите обаче не спряха дотук, след като малко по-късно Адениджи също поиска смяна. Нападателят бе заменен от Амаду Сукуна. Последваха доста скучновати минути, с много брак в играта и на двата отбора. Бурабия нанесе опасен удар в 81-ата минута, който премина до лявата греда.

Състав на Дунав: 86. Станислав Антонов, 66. Искандар Джалилов – ж.к., 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 28. Атанас Атанасов, 4. Петър Патев, 6. Самир Аясс (89′ – 23. Христофор Хубчев), 77. Бранимир Костадинов (79′ – 99. Ндуйе Муйеци), 7. Бирсент Карагарен (56′ – 94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов, 9. Мирослав Будинов

Резерви: 1. Мартин Луков, 94. Юлиян Ненов, 99. Ндуйе Муйеци, 23. Христофор Хубчев, 3. Марио Петков, 32. Стефан Митев

Състав на Левски: 89. Николай Кръстев, 2. Сърджан Лукин, 14. Веселин Минев (59′ – 12. Божидар Краев), 28. Давид Яблонски, 7. Франсис Нар, 15. Роман Прохазка, 18. Антон Огнянов – ж.к., 70. Георги Костадинов – ж.к., 27. Мехди Бурабия, 20. Антонио Аниете (77′ – 99. Станислав Иванов), 17. Бабатунде Адениджи (67′ – 26. Амаду Сукуна)

Резерви: 1. Димитър Шейнатов, 6. Ивайло Найденов, 8. Джереми Де Ноойер, 12. Божидар Краев, 26. Амаду Сукуна, 75. Алекс Боримиров, 99. Станислав Иванов