Левски попиля Героя (ВИДЕО)

0
Снимка: lap.bg

Отборът на Левски разгроми с 5:1 Сливнишки герой в последната си контролна среща преди началото на пролетния дял от шампионата в Първа лига. Жерсон Кабрал (22′), Станислав Костов (45′), Габриел Обертан (51′), Аймен Белаид (69′) и Сержиу Буш (71′) бяха точни за „сините“. Николай Маринов (77′) пък реализира почетното попадение за третодивизионния тим.

Преди мача столичният гранд представи своя отбор на стадион „Георги Аспарухов“, като сред тях бяха и шестте нови попълнения. Около 1000 фенове на тима присъстваха на дъждовното и студено време в Сектор „А“, които получиха безплатни дъждобрани от шефовете на клуба.

В 17-ата минута Кабрал прати топката в мрежата, но реферът не зачете попадението заради засада. Малко след това беше отменено попадение и на Станислав Костов. В 22-ата минута Кабрал все пак успя да открие резултата. Той проби отляво и простреля вратаря за 1:0. Станислав Костов направи 2:0 в края на полувремето, възползвайки се от асистенция на Прохазка.

Шест минути след подновяването на играта появилият се от пейката Габриел Обертан беше изведен от Кабрал очи в очи с вратаря на Сливнишки герой и елегантно пусна топката покрай него за 3:0. В 69-ата минута Аймен Белаид засече с глава центриране от корнер за 4:0, а 120 секунди по-късно се разписа и Серджиу Буш. Николай Маринов отбеляза почетно попадение за гостите в 77-ата минута с хубав изстрел от въздуха.

Първият официален двубой на „сините“ след подновяването на първенството е домакинство на Ботев (Пловдив). Мачът е другата неделя.

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Фелипе Нашименто, Роман Прохазка, Жорди Гомес, Жерсон Кабрал, Антонио Вутов, Станислав Костов

Резерви: Николай Кръстев, Аймен Белаид, Паулиньо, Афонсо Фигейредо, Васил Панайотов, Мартин Петков, Ивайло Найденов, Сержиу Буш, Нелуц Рошу, Габриел Обертан, Антоно Белмонт, Илия Юруков, Георги Ангелов, Станислав Иванов, Томислав Папазов

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Янко Димитров, Сибил Карагьозов, Виктор Георгиев, Кристиян Николов, Радослав Постолов, Стефан Аличков, Николай Маринов, Велислав Иванов, Ничо Ничев, Мариян Хаджиев, Красимир Георгиев

Резерви: Светослав Каменов, Даниел Попов, Даниел Стефанов, Лъчезар Свиленов, Николай Николов, Росен Колев, Валентин Иванов, Георги Гайдаров, Методи Методиев, Александър Котаров, Мартин Минев