Левски отнесе ЦСКА за Купата (ВИДЕО)

0

Левски се класира за финала на турнира за Купата на България при жените. Момичетата на Радослав Бакърджиев взеха „вечното“ дерби с ЦСКА с 3:0 (29:27, 25:19, 25:20) във втория полуфинал на финалите, игран тази вечер в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора.

Така Левски ще срещне на финала защитаващия трофея си тим на Марица (Пловдив), който по-рано днес победи Раковски (Димитровград) също с 3:0 гейма. Финалът за Купата е утре (23 декември) от 15,00 часа.

„Сините“ дръпнаха в началото на първия гейм с 6:2 и Юлия Иванова взе ранно прекъсване. Разпределителката Кристина Гунчева продължи с добрите си сервиси, а резултатът набъбна до 8:2. „Червените“ постепенно намалиха пасива си до 11:12, което накара Радослав Бакърджиев също да иска тайм-аут. ЦСКА на два пъти успя да дръпне с четири точки, но Левски съумя да настигне съперника си. Последва драматичен край, който бе в полза на „сините“ – 25:19.

Във втората част Левски бе далеч по-стабилният отбор. Първото техническо дойде при 8:7, а след това момичетата на Радо Бакърджиев увеличиха аванса си до 17:10. ЦСКА съумя да намали изоставането си до 4 точки, но волейболистките в синьо затвориха гейма при 25:19 след ас на Катрин Димитрова.

В началото на третия гейм „червените“ дръпнаха с 5-3, но последваха пет поред за съперника и 8:5 за Левски при техническото прекъсване. Разликата скочи до 11:6, но веднага ЦСКА се върна в гейма при 9:11 и Бакърджиев взе тайм-аут. Момичетата на Юлия Иванова изравниха резултата при 14:14 след блок срещу Моника Кръстева. Ас на Ралина Дошкова доведе резултата до 17:15, но „сините“ обърнаха нещата в своя полза за 20:17. Срещата приключи след 25:20 и 3:0 за Левски.

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]