Левски обърна ЦСКА в лудо дерби (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

Левски победи ЦСКА в дербито от XXIII кръг на Първа професионална лига. „Сините“ изоставаха с 0:1 след

[sociallocker id=5830]

края на първото полувреме. Тогава „армейците“ прегазиха своя съперник, но стигнаха само до 1 попадение. През вторите 45 минути Левски излезе преобразен и осъществи пълен обрат за крайното 2:1 в своя полза.

Не бе изминала и минута, когато „синята“ защита бе на път да сбърка фатално. Яблонски върна слабо към Кръстев, Педро пресече, напредна и навлезе в наказателното поле. Ударът му обаче бе изпит с шпагат от Лукин. Нова лоша изява в отбранителния вал на символичните домакини бе на път да коства гол във вратата им, но ЦСКА не успя да се възползва. В началните минути на двубоя футболистите на Левски играха изключително сковано, докато техния съперник беше иззключително агресивен и пресираше, като това даде резултат в 5-ата минута. Центриране на Манолев стигна в наказателното поле до Арсенио Нунеш, който с прецизен удар по диагонала прати топката в мрежата за 0:1. Левски отправи първия си точен удар едва в 14-ата минута. Той бе дело на Адениджи, но по-скоро за статистиката. Недялков центрира много хубаво в наказателното поле, а Каранга се размина на сантиметри от това да засече топката на метър пред голлинията. В минутите след гола ЦСКА продължи да мачка слисания си съперник, който пък бе напълно безидеен. Футболистите на Николай Митов разчитаха на дълги изритани топки. Като от нищото обаче те можеха да изравнят след половин час игра. Аниете центрира от фаул, Адениджи стреля с глава, а Яблонски от голлинията прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Бабатунде. Удар на Костадинов пък премина встрани от вратата. До края на полувремето „сините“ се окопитиха и поеха инициативата. „Червените“ пък се бяха прибрали плътно в своята половина и чакаха за поредната грешка на своя съперник. В последната минута Краев стреля много неточно извън наказателното поле. В последната секунда на 2-минутното продължение Нар нанесе опасен удар, но Китанов улови.

В началото на втората част мощен изстрел на Бурабия не намери целта. Лукин пък блокира удар на Кулма. Последният малко по-късно получи в наказателното поле и стреля силно от близко разстояние, но Кръстев спаси. Младият вратар се намеси решително и след удар на Меркадо. В 70-ата минута Китанов фаулира Яблонски в наказателното поле и главният арбитър отсъди дузпа в полза на Левски. 60 секунди по-късно Роман Прохазка бе безкомпромисен от бялата точка – 1:1. Почти веднага след това Адениджи засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри до дясната греда. Удар на Педро пък премина над вратата. В 78-ата минута Бурабия центрира от фаул, Яблонски се извиси и с глава прати топката в мрежата на Китанов, осъществявайки пълен обрат – 2:1 за Левски. В 83-ата минута Николай Кръстев показа отличен рефлекс, спасявайки мощен удар на Кубемба. Нова фамозна проява на Кръстев запази равенството в 84-ата минута.

Състав на Левски: Николай Кръстев – ж.к., Роман Прохазка, Давид Яблонски, Сържан Лукин, Сашо Александров, Джереми де Ноойер, Георги Костадинов, Франсис Нар, Божидар Краев (90′ – Станислав Иванов), Антонио Аниете – ж.к. (46′ – Мехди Бурабия), Бабатунде Адениджи – ж.к.

Резерви: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Илия Юруков, Амаду Сукуна, Мехди Бурабия, Алекс Боримиров, Станислав Иванов

Състав на ЦСКА-София: Георги Китанов, Станислав Манолев, Борислав Чорбаджийки, Николай Бодуров – ж.к., Антон Недялков – ж.к., Петрус Бумал – ж.к., Рубен Пинто – ж.к. (48′ – Никола Колев), Руи Педро, Арсенио Нунеш (54′ – Кевин Меркадо), Густаво Кулма, Фернандо Каранга – ж.к.

Резерви: Александър Конов, Кевин Кубемба, Давид Шимао, Кевин Меркадо, Никола Колев, Стойчо Атанасов, Пламен Гълъбов

Снимки: novsport.com