Левски би със зор 10 от Славия (ВИДЕО)

0

Левски победи Славия в мач от XVII кръг на Първа професионална лига. Успехът на „сините“ в най-старото столично дерби дойде изключително трудно, с гол на Мехди Бурабия в края на срещата. Първото полувреме бе изключително скучно, без никакви опасности за Петков и Йоргачевич. През втората част играта се пораздвижи, като домакините натиснаха осезаемо. В 68-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Сердер Сердеров получи директен червен картон. Левски успя да се възползва от численото си предимство и да стигне до победното попадение в 83-ата минута. Срещата се проведе на стадион „Георги Аспарухов“ пред обидно малко публика. На трибуните бе националният селекционер Петър Хубчев.

През първото полувреме двата тима изнесоха много постна продукция. Топката се разиграваше предимно в средата на терена. Чисти голови положения или поне малко по-опасни ситуации пък липсваха пред която и да е от двете врати. В 17-ата минута Бурабия стреля от далечно разстояние, но изключително неточно. „Белите“ отговориха също с удар от дистанция, който Йоргачевич улови без проблем. В 41-ата минута Мехди Бурабия се пребори за топка в центъра на терена и опита да изведе Адениджи сам срещу Петков. Вратарят на Славия, обаче внимаваше, излезе и улови преди Тунде да стигне до кълбото.

Още с началния съдийски сигнал за втората част Левски натисна своя съперник. В49-ата минута „сините“ направиха фрапиращ пропуск. Бабатунде Адениджи бе изведен чудесно от Веселин Минев сам срещу вратаря. От границата на вратарското поле, обаче нападателят прати топката над вратата. В 64-ата минута Мехди Бурабия отправи много силен и плътен изстрел извън наказателното поле, но Петков изби. В 68-ата минута главният арбитър показа жълт картон на Емил Мартинов. Сердер Сердеров оспори решението му, за което получи жълт картон. Футболистът на Славия, обаче не спря дотук и бутна ръката на Николай Йорданов, за което пък видя директно червения картон. В 72-ата минута Емил Мартинов стреля опасно от дистанция, но Йоргачевич улови пред голлинията. В ответната атака настана голяма неразбория в наказателното поле на „белите“, завършила с изстрел на Бурабия, който Петков спаси. Лукин засече с глава центриране от корнер, но отново вратарят на Славия бе на мястото си. В тези минути феновете на Левски опитаха да окуражат любимците си с традиционното си пиро шоу. Това сякаш даде резултат и в 83-ата минута домакините поведоха. Чудесна комбинация между няколко „сини“ футболисти завърши с чудесно центриране на Хеан Деса към Мехди Бурабия. Последният от непосредствена близост засече от въздуха за 1:0. До края на мача и двамата вратари не бяха застрашени, като по този начин Левски успя да вземе трите точки.

Състав на Левски: Боян Йоргачевич, Александър Ем. Александров, Александър Др. Александров, Сържан Лукин – ж.к., Веселин Минев, Джереми де Ноойер (78′ – Илиан Мицански), Франсис Нар (70′ – Хеан Деса), Роман Прохазка, Мехди Бурабия, Божидар Краев (46′ – Антонио Аниете), Бабатунде Адениджи

Състав на Славия: Георги Петков, Емил Мартинов – ж.к., Стефан Велков, Петко Христов – ж.к., Омар, Янис Карабельов, Владимир Семерджиев (77′ – Георги Йомов), Борислав Балджийски (70′ – Иван Минчев), Божидар Васев – ж.к., Николай Димитров (61′ – Сердер Сердеров – ч.к.), Калоян Кръстев