И последният българин в основната схема отпадна в първия кръг на Sоfia Open

0

И последният българин в основната схема Адриан Андреев отпадна в първия кръг на Sоfia Open. 16-годишният българин, който дебютира в основната схема на турнир на АТP, загуби от 75-ия в света Денис Истомин (Узбекистан) с 3:6, 4:6 за 78 минути.

Андреев се представи достойно. В първия сет Истомин поведе с 5:1 след два пробива. До края на сета Андреев успя да върне един от пробивите, но за повече нямаше сили. Множество обрати предложи втората част. Истомин проби на старта за 2:0, но Андреев обърна резултата за 3:2.

Последва нова размяна на пробиви, като при 5:4 Истомин сервира за мача и не сгреши.

Във втория кръг роденият в Оренбург (Русия) тенисист ще срещне победителя от мача между Ернестс Гулбис (Латвия) и номер 6 Виктор Троицки (Сърбия).

Снимка: sofiaopen.bg

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]