Жадното удари шамар на Гонзо /видео/

0

Черно море допусна тежка домакинска загуба с 1:4 от Септември и отстъпи водачеството във Първа лига. Това беше силен шамар да треньора на варналии Героги Иванов – Гонзо.

Септември изненадващо поведе в резултата в 6-ата минута, когато иначе стабилният от началото на сезона Емил Михайлов допусна ужасяваща грешка. Стражът на “моряците” излезе неразчетено, остави топката да премине покрай него, след което не успя да я улови в полето си. Крис Гади я измъкна под носа му и я върна към Мартин Тошев, за когото не бе проблем да реализира първото си попадение с фланелката на столичани.

Четвърт час след началото на срещата домакините стигнаха и до първата си сериозна опасност пред вратата на Септември. Онджей Сукуп центрира отдясно, Марек Кузма намери по чудесен начин топката с глава и я прати силно под гредата, но Янко Георгиев реагира страхотно и с една ръка успя да блокира изстрела му. Отново голмайсторът на Черно море се озова в центъра на събитията в 22-ата минута, когато технично пое топката на границата на наказателното поле, в движение се завъртя и мигновено стреля, но на сантиметри встрани от вратата.

Пет по-късно, при една контраатака отляво, септемврийци можеха да стигнат до втори гол. Бившият футболист на Черно море Владислав Романов пое топката, финтира противников футболист, след което прострелно центрира в наказателното поле, където Борис Галчев подложи крак, но не успя да намери очертанията на вратата. В 40-ата минута, след поредното центриране отдясно, Кузма свали чудесно с гърди към Цветков, който стреля от воле, но право в ръцете на бившия страж на Нефтохимик.

В продължението Крис Гади вкара четвърти гол за Септември и направи загубата на домакините срамна.

Черно море: 33. Михайлов, 6. Цветков, 15. Ал. Александров, 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев (к), 22. Огнянов (14. Божилов 23′), 23. Хасани, 29. Кузма, 66. Старокин, 73. Сукуп
Старши треньор: Георги Иванов

Септември: 21. Георгиев, 24. Дяков (к) 8. Галчев, 15. Добрев, 11. Романов (18. Иванов 74′), 22. Стоичков (3. Георгиев 67′), 19. Гади, 9. Тошев, 23. Трифонов (2. Предев 70′), 13. Траянов, 14. Сандански
Старши треньор: Николай Митов

Главен съдия: Валентин Железов (Бургас)
Асистенти: Илиян Капарашев (В. Търново) и Николай Христов (Бургас)
Жълти картони: Илиев, Старокин (Черно море); Гади, Галчев (Септември)
Червен картон: Хасани 54′ (Черно море)