Етър бие, Витоша гони печални рекорди

0

Етър победи Витоша (Бистрица) с 2:0 в мач на аутсайдерите от 15 кръг на Първа лига, който се игра на стадион „Ивайло“. Така „виолетовите“ спряха серията си от седем мача без победа. С днешната победа отборът от Велико Търново събра актив от 15 точки и изпревари Пирин, който е с 13, но и с мач по-малко. „Тигрите“ от Бистрица пък остават с 2 точки на дъното на класирането.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които и за миг не оставиха съмнение, че те ще спечелят трите точки.

В началото на двубоя нямаше много положения, като първото дойде в 12-ата минута, когато Яни Пехливанов стреля в аут.

Първият гол за Етър падна в средата на първото полувреме, когато Сашо Александров откри с хубав гол от въздуха, а до края на полувремето имаше само едно опасно центриране от корнер, което Михаил Иванов улови.

Вторият гол падна чак в 71-ата минута, той бе дело на Самб Бадара, който се възползва от грешки на Йордан Върбанов и Михаил Иванов.

До края на срещата нямаше опасности пред двете врати и така Етър взе пълния актив от точки.