Дузпа, червен картон и скандал на дербито Черноморец – Странджа-Агрокорн

0

Черноморец 1919 загуби домакинството си на Странджа-Агрокорн. „Акулите” поведоха в резултата, но в крайна сметка отстъпиха с 1:2. Освен със загубата на „сините“, двубоят ще се запомни и редица други интересни моменти. Още в 33-ата минута бе показан червен картон за Георги Тузаков. През втората част пък бе отсъдена дузпа в полза на Черноморец, която обаче Тодор Стоев пропусна. За капак, малко преди края вратарят на бургазлии Георги Стоянов напусна сам терена, като съотборниците му не успяха да го разубедят. Тъй като бяха извършени и петте смени, на вратата застана Тодор Стоев.

Самият двубой започна отлично за Черноморец. Домакините упражниха натиск. След няколко пропуска, логичното се случи в 23-ата минута, когато падна гол във вратата на Странджа. Жулиен Парушев получи в наказателното поле и с бомбен шут прати топката в мрежата за 1:0. Само 7 по-късно обаче гостите изравниха, след точен удар на Николай Стоянов. В 33-ата минута тимът от Средец остана с човек по-малко. За изключително грубо нарушение срещу Ростислав Янков, Георги Тузаков получи червен картон. До края на полувремето „акулите” опитаха да поведат отново, но няколко пропуска им попречиха.

През втората част натискът на домакините продължи, но отново не успяха да реализират създадените положения. В 55-ата минута пък гостите осъществиха пълен обрат, с хубаво попадение на Пламен Димитров. Четвърт час преди края на мача, бургалзии получиха право да изпълнят дузпа. Ударът на Тодор Стоев от бялата точка, обаче премина до дясната греда. Малко по-късно напрежението на терена ескалира и вратарят на Черноморец Георги Стоянов напусна самоволно. Наставникът на домакините Слави Костенски пък бе извършил всичките си позволени смени и „сините” също заиграха с 10 души. На вратата пък застана защитникът Тодор Стоев. Секунди по-късно Черноморец стигна до попадение чрез Радослав Иванов. То обаче бе отменено заради засада. До края на срещата гостите можеха да направят победата си по-изразително, но няколко пропуска ги лишиха от това.

Състав на Черноморец: Г. Стоянов, Хр. Георгиев, Т. Стоев, Д. Белчев, К. Велиев, Р. Янков, Евт. Димитров, Ж. Парушев, Ил. Русев, Сл. Костенски, Р. Кишишев

Резерви: Я. Костадинов, Д. Тодоров, Р. Иванов, Р. Стоянов, Ил. Иванов, П. Кънчев, Д. Стоянов

Състав на Странджа-Агрокорн: К. Кръстев, Г. Тузаков, Л. Момчев, Ив. Кехайов, Кр. Михалев, Н. Стоянов, Г. Цъцаров, Д. Вълков, П. Алексиев, Пл. Димитров, Ив. Христов

Резерви: М. Божилов, К. Драголов, В. Димов, Ив. Тодоров, Ив. Стоянов