„Дея спорт“ със зрелищна победа в зала Младост

0

Новакът във волейболната Висша лига при мъжете „Дея Спорт” си върна второто място във временното

[sociallocker id=5830]

класиране в група „Б”. В отложен мач от шести кръг бургазлии взеха своята четвърта победа от началото на шампионата. Подкрепяни от своите привърженици в зала „Младост” домакините записаха успех над „Раковски” /Севлиево/ с 3:2 /25:21, 21:25, 17:25, 25:17, 15:12/. Така „Дея Спорт” се изравни по точки със севлиевци – 12 т., но с по-добро геймово съотношение се нареди след лидера „Доростол”.

Мачът премина през много обрати и оспорвани разигравания. От догонващ в резултата с 1:2 гейма обаче бургаският тим изравни, спечели тайбрека с 15:12, а с това и двубоя.

В редовния осми кръг на 18 февруари „Дея Спорт” е домакин на последния в класирането „Попово”. Мачът е от 17 часа.

Източник: Burgasnews.com