Делио Роси и Левски преминаха на трета през Благоевград (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

Левски победи с 3:0 Пирин като гост и спечели важна победа под ръководството на новия треньор Делио Роси. Срещата започна с много единоборства, като домакините излязоха видимо мотивирани. Коефициентът на полезно действие обаче беше малък.

Станислав Костов, Антонио Вутов и Давид Яблонски стреляха далеч от вратата, като двамата вратари – Митрев и Макенджиев нямаха работа през първите 45 минути. Ради Кирилов се контузи, като бе заменен от Анти Рениа в 41-ата минута. Николай Йорданов пък показа шест жълти картона.

Втората част започна с положение за „сините“. Роман Прохазка бе намерен от Цветкович. Словакът стреля, но Макенджиев без проблеми спаси. Препълненият Сектор „Б“ показа своята хореография, след което феновете запалиха множество факли.

Жуниор Мапуку замени Буш в 54-ата минута. В 68-ата минута Рениа пропусна най-чистото положение в мача. Той бе изведен зад синята защита, но стреля встрани от вратата, когато остана очи в очи с Митрев.
В 74 -та Мапуку откри резултата след пас на Антонио Вутов. Голът бе фамозен.Малко по-късно домакините останаха с десет души след червен картон на Румен Сандев. Това вече отряза тотално крилата им. В 80-та минута отново Мапуку получи отличен пас ог Жорди Гомес и вкара втори гол за своя отбор. В самия край на срещата той довърши Пирин с хеттрик.

Така Левски си тръгва с три точки от Благоеврград, а в играта на сините вече се забелязва импулса от идването на Делио Роси.

ПИРИН: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Тодор Паланков, Тодор Траянов, Радослав Кирилов, Даниел Младенов, Станислав Костов

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов, Сержиу Буш

Снимки: Пресслужба ОФК Пирин