Два шедьовъра не стигнаха на Несебър да удари ЦСКА 1948 (СНИМКИ)

0

Несебър не успя да победи в контролна среща ЦСКА 1948. „Делфините“ завършиха 2:2 със своя опонент, като и двете им попадения бяха истински шедьоври. Проверката се състоя на кокетното стадионче в Мъглиж.

Двубоят започна ударно за водения от Николай Жечев тим. Още в 4-ата минута Галин Димов получи далеч извън наказателното поле и с изключително прецизен удар прехвърли Михайлов, пращайки топката в горния ля ъгъл. До края на полувремето Кристиян Михайлов успя да изравни, като попадението падна в 25-ата минута. През първите 45 минути и двата тима имаха претенции за по една дузпа, която не бе отсъдена.

Само 120 секунди след началото на втората част, Валентин Йосков даде отново аванс на морския тим. Талантливият нападател получи около границата на наказателното поле и със страхотен изстрел намери горния ляв ъгъл за 2:1. Отново той можеше да направи 3:1, но ударът му с глава премина до гредата. Малко по-късно удар на Симеон Баев бе избит от голлинията. Пропуските на „сините“ бяха наказани четвърт час преди края на мача. След центриране от корнер, вратарят на Несебър отрази удар с глава, но при добавката Евгени Зюмбулев възстанови равенството – 2:2. В края на мача „армейците“ можеха да осъществят и пълен обрат, но гол на Цаковски бе отменен заради засада.