Гонзо спря Лудогорец (ВИДЕО)

0

Лудогорец и Черно море в мач от XIX кръг на Първа професионална лига. Последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:1. По този начин наставникът на варненци Георги

[sociallocker id=5830]

Иванов – Гонзо спря победната серия на шампионите, които преди това имаха 13 поредни успеха. Двубоят на „Лудогорец арена“ бе последен за двата тима за 2016 година. Той протече изключително драматично. След скучновати първи 45 минути, веднага след почивката съперниците си размениха по едно попадение в рамките на 120 секунди. Четвърт час преди края пък „моряците“ останаха с човек по-малко, заради червен картон на Даниел Георгиев. В самия край Марселиньо можеше да дари трите точки на своя отбор, но мощния му удар срещна гредата.

Първата по-интересна ситуация бе в 13-ата минута. Марселиньо центрира в наказателното поле, където Лукас Саша засече със странична ножица, но право в ръцете на Коварж. Малко по-късно хубав удар по диагонала на Кафу беше избит от стража на гостите. Мареслиньо пък не намери очертанията на вратата от фаул на дъгата пред наказателното поле. Черно море отговори с удар на Коконов, който премина до лявата греда. В 28-ата минута последователно Паломино, Терзиев и Борян направиха всичко възможно гостите да отбележат, но в крайна сметка Минев изчисти в корнер. Саша стреля от разстояние, но Коварж се разтегна и изби в ъглов. В 43-ата минута центриране отляво на Романов стигна до Ян Малик, който бе оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа. Последният обаче нескопосано опита да овладява и топката и топката излезе в тъч.

Втората част започна отлично за Лудогорец. В 49-ата минута Пламен Николов сбърка фатално, неуспявайки да изчисти. Клаудиу Кешеру се възползва от това, като останал сам срещу вратаря откри резултата. Възпитаниците на Георги Иванов отговориха светкавично. Веднага след изпълнението на център Владислав Романов се озова очи в очи с Борян, но вратарят отрази удара му. В 51-ата минута, обаче гостите изравниха. Иван Коконов намери Марек Кузма във вратарското поле. Последният от 2-3 метра засече в опразнената врата за 1:1. В 62-ата минута Натанаел удари умишлено с ръка в лицето Коконов. За провинението си, обаче той получи само жълт картон. След медицинска намеса, футболистът на варненци се завърна в игра с тампони в носа. В 71-ата минута Марселиньо стреля коварно под гредата, но Коварж изби в корнер. Той бе на мястото си и след удар на Мисиджан от фаул. Четвърт час преди края на мача Даниел Георгиев получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки гостите с 10 души на терена. Малко след това Марселиньо овладя на гърди в наказателното поле и стреля без забавяне в близкия ъгъл, но Коварж изби. 4 минути преди края отново бразилецът с български паспорт можеше да се разпише. Далечният му шут, обаче разтресе напречната греда. В последната секунда на 4-минутното продължение Йордан Минев прати топката в мрежата на Коварж, но бе маркирана засада.

Състав на Лудогорец: 1. Милан Борян, 25. Йордан Минев, 55. Георги Терзиев, 5. Хосе Паломино, 6. Натанаел Пимента – ж.к. (90′ – 10. Густаво Кампаняро), 8. Лукас Саша – ж.к. (69′ – 11. Жуниор Кишада), 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 28. Клаудиу Кешеру, 22. Джонатан Кафу, 93. Върджил Мисиджан (83′ – 4. Сисиньо)

Резерви: 51. Васил Симеонов, 4. Сисиньо, 24. Преслав Петров, 14. Славчо Шоколаров, 12. Абел Анисе, 10. Густаво Кампаняро, 11. Жуниор Кишада

Състав на Черно море: 31. Пржемисъл Коварж – ж.к., 73. Ондрей Сукуп, 5. Стефан Станчев, 22. Пламен Николов, 4. Михаил Венков – ж.к., 3. Даниел Георгиев – ж.к., 84. Тодор Паланков – ж.к., 13. Иван Коконов, 11. Владислав Романов (81′ – 17. Мaртин Костадинов), 8. Ян Малик (75′ – 15. Траян Траянов), 29. Марек Кузма (90′ – 98. Валентин Йосков)

Резерви: 33. Емил Михайлов, 98. Валентин Йосков, 10. Илиан Илиев, 27. Илиян Неделчев, 17. Мaртин Костадинов, 97. Николай Минков, 15. Траян Траянов