Глътка въздух за Пирин след победа над последния (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
pirin vitosha 4

Пирин (Благоевград) спечели с 1:0 домакинството си на Витоша (Бистрица) от 22-ия кръг на Първа лига. Така „орлетата“ взеха глътка въздух в битката за оцеляване и се изкачиха на 11-ото място във временното класиране с актив от 22 точки. Аутсайдерът Витоша остава последен с едва 5 точки.

Мачът в Благоевград започна с минута мълчание в памет на легендата на Левски Павел Панов, както и на сърцатия защитник Георги Марков, които напуснаха този свят.

pirin vitosha 3

Избраниците на Милен Радуканов доминираха през по-голямата част от двубоя и напълно заслужено стигнаха до успеха, който можеше да бъде и по-изразителен. В герой се превърна Конър Хендерсън, реализирал единственото попадение в мача. В 23-ата минута юношата на Арсенал реализира втория си гол за сезона, след като центрира топката, но никой не игра с нея и тя попадна в мрежата на Михаил Иванов – 1:0.

pirin vitosha 2

Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като Аймен Суда беше в положение на засада, а именно той попречи на вратаря на Витоша да види топката.