България U21 тресна Румъния U21 в последната си квалификация, но остана извън Евро 2017

0

Младежкият национален отбор на България победи Румъния в последния си мач от квалификациите за Евро 2017. „Лъвовете“ се наложиха над своя съперник с 2:0. Срещата се проведе на стадион „Берое“ в Стара Загора. С днешния успех, селекцията на Тони Здравков завърши на второ място в своята група, след убедителния победител Дания. Въпреки това, младежите на България остават зад борда на Европейското.

България успя да открие резултата в 16-ата минута. Кирил Десподов засече с глава центриране в наказателното поле. Топката срещна дясната греда, но се върна към Тони Тасев, който на празна врата не сгреши. В 35-ата минута родните национали удвоиха аванса си. Антонио Вутов центрира отдясно към Кирил Десподов. Последният се размина с топката, но тя пък стигна до Александър Георгиев, който я прати за втори път в мрежата на гостите. В края на полувремето Тудорие можеше да върне едно попадение, но ударът му бе избит в корнер.

Втората част започна с изстрел на Кирил Десподов, но Койокару изби.В 52-ата минута Тудория нацели гредата. Дори обаче и да беше отбелязал, голът нямаше да бъде зачетен заради засада. В последната минута на мача гостите можеха да стигнат до почетно попадение, но удариха стълба зад Китанов, този път при редовна игрова ситуация. В добавеното време пък изстрел на Калкан също срещна гредата.

Състав на България: Георги Китанов, Пламен Гълъбов, Радослав Терзиев, Александър Василев, Никола Колев, Милен Гамаков, Кристиян Малинов, Антонио Вутов (74′ – Серкан Юсеин), Александър Георгиев, Кирил Десподов (63′ – Милчо Ангелов), Тони Тасев (79′- Юлиан Ненов)

Състав на Румъния: Койокару, Ходоргеа, Олтеану, Мирон, Тудорие, Бумба, Капацина, Попеску (59′ – Градинару), Циру, Неделчу, Калкан