България поведе на Франция, но загуби (ВИДЕО)

0
Снимка: uefa.com

България загуби с 1:3 от Франция в световна квалификация за Мондиал’2018. Двубоят се проведе на „Стад дьо Франс“. Срещата срещу европейския вицешампион бе дебют за новия национален селекционер Петър Хубчев. Тя започна отлично за родните национали, които поведоха още в 6-ата минута, след точно изпълнена дузпа от Михаил Александров. Само в рамките на 3 минути, между 23-ата и 26-ата минута, обаче Франция осъществи пълен обрат, а до края на полувремето реализира и трети гол. През втората част домакините имаха тотално превъзходство, но стигнаха до само още едно попадение, оформяйки крайното 4:1.

Срещата започна фантастично за България. Още в 5-ата минута Георги Миланов осъществи чудесен пробив, който бе спрян с нарушение в наказателното поле от Саня, за което реферът отсъди дузпа. 60 секунди по-късно Михаил Александров бе безпогрешен от бялата точка. Неговият удар се отклони в дясната греда и влезе в мрежата. В 9-ата минута Гамейро стреля от непосредствена близост, но Пиргов решително блокира удара му. В следващите минути Франция упражни натиск, който доведе до изравнително попадение в 23-ата минута. Домакините организираха скоростна атака, Саня центрира остро отдясно, а Гамейро с плонж засече в долния десен ъгъл на вратата – 1:1. Само 180 секунди по-късно Франция направи пълен обрат. Пайе центрира в наказателното поле, никой не успя да засече топката, която обаче залъга Стоянов и за втори път влезе в мрежата на българите. Селекцията на Петър Хубчев отговори със силен удар на Страхил Попов от далечна дистанция, който обаче бе изключително неточен. В 38-ата минута дебютантът Димитър Пиргов допусна много груба грешка. Той подаде на Гризман около дъгата на наказателното поле. Нападателят на Франция пък с изключително прецизен удар по тревата прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Владо Стоянов. В 41-ата минута Марселиньо направи хубав пробив. Топката стигна до Ивелин Попов, чийто удар от границата на наказателното поле мина високо над напречната греда.

Франция можеше да увеличи преднината си само 3 минути след подновяването на играта. Ударът с глава на Кошчелни, обаче премина до десния стълб. В 57-ата минута страховит удар на Погба от далеч профуча на сантиметри до лявата греда на Стоянов. 120 секунди след това, обаче „петлите“ стигнаха до ново попадение. Гризман намери Гамейро пред вратарското поле, а последният прати за четвърти път топката в мрежата на Стоянов. В следващите минути Франция видимо намали темпото. Въпреки това „сините“ можеха да стигнат и до пети гол. Ударът на Матюиди от близко, обаче срещна лявата греда.

Състав на Франция: 1. Лорис, 3. Курзава, 4. Варан, 6. Погба, 7. Гризман (83′ – 12. Фекир), 8. Пайе, 9. Гамейро (72′ – 10. Жиняк), 14. Матюиди, 18. Сисоко, 19. Саня (27′ – 2. Сидибе), 21. Кошчелни

Състав на България: 23. Владислав Стоянов, 2. Страхил Попов, 3. Александър Александров, 7. Михаил Александров (76′ – 22. Тодор Неделев), 14. Димитър Пиргов, 20. Живко Миланов, 21. Светослав Дяков, 9. Георги Костадинов, 17. Георги Миланов, 11. Марселиньо (62′ – 8. Димитър Рангелов), 10. Ивелин Попов (68′ – 19. Александър Тонев)