България на 1/8-финал на Евро 2017 в Бърно след бой по Украйна

0

България се класира за осминафиналите на  Европейското първенство по минифутбол в Бърно. Нашите национали победиха Украйна с 2:1 в третия си мач от предварителната група и си осигуриха първото място.

Алексей Степанов откри в 16-ата минута с топовен шут от дистанция. Скоро след почивката Добрин Михайлов покачи на 2:0 след бърза контраатака. Капитанът на украинците Роман Хречка намали в 26-ата минута след щастлив рикошет, а топката премина и между краката на наш защитник и спря в мрежата за 2:1. До края момчетата на селекционера Николай Михов удържаха крехката си преднина и грабнаха победата.

България финишира в предварителната група със 7 точки. На старта победихме сензационно Германия с 4:3 (голове на Добрин Михайлов, Николай Петров, Мартин Костов и Неделиян Костадинов), а после измъкнахме 1:1 срещу Полша (Георги Недялков).

В сряда „лъвовете“ играят осминафинал на ЕВРО 2017. Противникът ще стане ясен днес – или Чехия, или Израел.

В другата среща от нашата група Германия победи Полша с 1:0 след гол на Флориан Там в 36-ата минута.