България на 1/4-финал на Евроволей, след як бой по Финландия

0

Българският национален отбор по волейбол ще играе на четвъртфиналите на Европейското първенство за мъже в Полша. Момчетата на Пламен Константинов победиха Финландия с 3:1 ( 23:25, 25:21, 25:11, 25:12) и си осигуриха място в топ 8 на надпреварата. За място на полуфиналите, „лъвовете“ ще спорят с един от фаворитите за титлата – Сърбия.

Срещата започна равностойно, като резултатът се движеше точка за точка. Все пак, при първото техническо прекъсване родните национали стигнаха до аванс от 2 точки – 8:6. Равенството бе възстановено при 9:9. Финландия на свой ред дръпна с 2 точки при 14:12, а при второто техническо прекъсване водеше с 16:15. Скандинавците обаче поведоха с 20:17 и стигнаха до 3 геймбола при 24:21. „Лъвовете“ спасиха два от тях, но частта бе подарена с деветия сгрешен сервис – 25:23.

Втората част също започна с размяна на точки. България успя да дръпне с 5 точки при 12:7. Второто техническо прекъсване пък дойде при аванс за селекцията на Пламен Константинов с 16:12. Няколко поредни грешки сведоха преднината до само точка, но родните волейболисти успяха да я увеличат до три при 20:17. Разликата отново се стопи до точка при 21:20. Успешна атака на Цветан Соколов и ас на Николай Николов отново дадоха преднина на България от 3 точки – 23:20. Атака през центъра на Виктор Йосифов пък даде 4 геймбола на родните национали, като те успяха да се възползват от втория – 25:21.

Третият гейм започна ударно за България, като първото техническо прекъсване дойде при 8:2. След мощни сервиси на Скримов, разликата нарасна до 10 точки при 13:3. Второто техническо прекъсване дойде при 16:7. Авансът на България набъбна до 11 точки и в крайна сметка „лъвовете“ без проблеми затвориха частта с 25:11.

Четвъртият гейм отново започна чудесно за родните национали, които набързо поведоха с 4:0. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3. До края на мач България методично увеличаваше аванса си в крайна сметка спечели гейма, след 25:12 в четвъртия гейм.

Снимка: twitter.com/ceveurovolley