България загуби от Гърция на футзал

0
Снимка: futsalmania.bg

Националният отбор на България по футзал завърши участието си в тристранен приятелски турнир, който се проведе в град Халкида, Гърция.

Ден, след като завършиха 1:1 с Турция, днес националите отстъпиха на домакините oт Гърция с 1:3.

През първата част националите стигнаха до няколко голови ситуации, но ударите на Димитър Цветанов и  Марко Костич бяха блокирани.

Домакините откриха резултата през втората част след изпълнение на фаул. Топката срещна гредата при първия изстрел, но втория се оплете в мрежата. Минути по-късно „лъвовете“ изравниха. Йосив Шутев и Росен Дачев комбинираха отлично и последният реализира за 1:1.

В средата на втората част Гърция отново поведе и нашият отбор бе принуден да заиграе с 5-и полеви играч, което доведе до няколко опасни ситуации пред вратата на домакините, но без резултат. Малко по-късно гърците вкараха трети гол, а в края получиха правото да изпълнят и дълга дузпа, но тя не бе реализирана.

Съставът на България: 12. Костадин Иванов – к., 11. Даниел Димов, 13. Мартин Великов, 14. Марко Костич, 9. Пламен Стойков (1. Исмет Хаджиев, 2. Георги Карагеоргиев, 3.Росен Дачев, 4. Стамен Арсов, 5. Димитър Цветанов, 6. Димитър Петев, 7. Йосиф Шутев, 8. Веселин Геренски, 10.Даниел Несторов)