Ботев уби Септември /видео/

0

Отборът на Ботев (Пловдив) разгроми Септември (София) с 5:0 в отложен мач от 4-ия кръг на Първа лига на стадиона в „Коматево“. Фантастичен мач за „канарчетата“ направи Фернандо Виана, който отбеляза цели четири гола. Той се разписа в 25-ата, 63-ата, 73-ата и 84-ата минути. Дуде Ндонгала, който също изигра много силен мач, в 57-ата минута пък вкара за 2:0. Този успех изведе „жълто-черните“ на шесто място в класирането с актив от 17 точки.

Дуде Ндонгала удари горната греда от фаул в 7-ата минута. Две минути по-късно Жеан Патрик имаше възможност за гостите, но Чворович се хвърли в краката му и спаси.
При следващата атака Ндонгола поиска дузпа. Активният Ндонгола пропусна най-доброто положение в 22-ата минута, когато стреля над гредата от 10 метра.

Фернандо Виана даде аванс на „жълто-черните“ в 25-ата минута. Нападателят засече центриране на Ндонгола, като вече има шест попадения през този сезон.

През втората част Ндонгола (57) и Виана (63, 73, 84) вкараха още четири гола във вратата на гостите.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – СЕПТЕМВРИ 5:0
1:0 Виана (25)
2:0 Ндонгала (57)
3:0 Виана (63)
4:0 Виана (73)
5:0 Виана (84)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Лъзезар Балтанов, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Густаво Афонсо, Дуде Ндонгала, Фернандо Виана

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): Янко Георгиев, Румен Трифонов, Стоян Предев, Петър Генчев, Елтон дос Рейс, Борис Галчев, Янко Сандански, Жеан Патрик, Антони Иванов, Крис Гади, Мартин Тошев