Ботев триумфира и със Суперкупата! (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Отборите на Ботев и Лудогорец изиграха един отличен мач за Суперкупата на България.
Срещата се проведе на стадион Лазур. Първото попадение в двубоя бе дело на Тодор Неделев в 16-ата минута. Вандерсон изравни в 48-ата минута.

В 10-ата минута Лазар Марин отправи силен изстрел, но Хорхе Броун се хвърли и изби.

В 16-ата минута Тодор Неделев изведе своя отбор напред в резултата, след красив гол от пряк свободен удар за 0:1.

„Орлите“ реагираха като попарени и до края на първата част не оставиха никакъв шанс на своя опонент. Лудогорец атакуваше, а Ботев се бранеше и разчиташе предимно на контраатака. Футболистите на Георги Дерменджиев обаче направиха доста пропуски.

В 28-ата минута късметът бе на страната на „канарчетата“. Марселиньо нацели страничния стълб след изпълнение на фаул.

Минута по-късно българският шампион отново бе на крачка от гола. Вандерсон шутира остро и Кайзер парира. При добавката Абел Анисе не успя да нацели добре топката и пропусна добра възможност да изравни.

В 39-ата минута Сисиньо пропусна добра възможност за гол, след като не успя да нанасе удар от няколко метра.

В самия край на първата част Ботев оцеля като по чудо. Анисе стреля, кълбото се удари в крака на Клаудио Кешеру и срещна горната греда.

Последва нова скоростна атака на „орлите“. Вирджил Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се възползва от изгодната ситуация.

Лудогорец стартира ударно второто полувреме и логичното се случи. Атака като по учебник завърши с гол във вратата на символичните гости за 1:1. Кешеру получи топката и продължи към връхлитащия Вандерсон. Крилото отбеляза с майсторски удар по диагонала, като преди да навеси мрежата кълбото срещна гредата.

В 57-ата минута удар на Фернандо Виана премина близо до страничния стълб на вратата на Броун.
Мачът продължи с превъзходство на Лудогорец, но контрите на Ботев бяха много остри и опасни. в крайна сметка двата тима не успяха да се победят в редовното време и се стигна до лотарията на дузпите.
При тях играчите на Ботев бяха безгрешни,а за Лудогорец пропусна Марселиньо. Така Ботев е новият носител на Суперкупат

ЛУДОГОРЕЦ: Броун, Натанаел, Сисиньо, Моци, Пластун, Анисе, Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Мисиджан, Кешеру

БОТЕВ ПД: Кайзер, Панов, Димов, Генев, Марин, Юсеин, Бризола, Балтанов, Неделев, Тасев, Виана