Ботев (Пд) отстрани Нефтохимик за половин час (СНИМКИ + ВИДЕО)

0

Нефтохимик допусна тежка загуба от Ботев (Пд) в мач от 1/8-финалите за Купата на България. „Шейховете“ отстъпиха при визитата си в Коматево с 0:3. И трите си попадения пловдивчани реализираха до 28-ата

[sociallocker id=5830]

минута. Поражението можеше да бъде и далеч по-сериозно, ако не бяха отличните изяви на Стоян Колев през второто полувреме. Домакините пропуснаха да реализират и дузпа. Така бургазлии, които в този двубой излязоха без голяма част от титулярите си, приключиха с участието си в тази надпревара. „Канарчетата“ пък вече очакват съперника си за 1/4-финалите.

Домакините можеха да открият след само 180 секунди игра. Оставеният да стреля от чиста позиция в наказателното поле Жоао Пауло, обаче не бе прецизен и прати топката далеч от вратата. В 8-ата минута, обаче кълбото попадна в мрежата на Стоян Колев. След късо разиграване на корнер, Тодор Неделев центрира към далечната греда, където защитникът Радослав Терзиев бе оставен непокрит в непосредствена близост до голлинията. Първият му изстрел бе блокиран от вратаря на Нефтохимик, но при добавката не сгреши за 1:0. „Канарчетата“ успяха да удвоят преднината си в 25-ата минута. Косоко нахлу в наказателното поле и върна триково с пета към връхлитащия Жоао Пауло. Последният с прецизен удар прати топката за втори път във вратата на бургазлии. Само 180 секунди по-късно домакините вече имаха класически аванс. Тодор Неделев изведе зад гърба на „зелената“ защита Жоао Пауло, който пък от своя страна пусна успореден на голлинията пас. На 2-3 метра пред голлинията, за Иван Стоянов не представляваше проблем да засече в мрежата за 3:0. Гостите успяха да се съвземат от шока в самия край на полувремето, когато първо удар с глава на Живко Петков бе избит от вратаря в корнер, а след това Иван Вълчанов стреля покрай лявата греда.

Втората част започна с ново попадение за Ботев, дело на Жоао Пауло. То обаче бе отменено заради спорно нарушение на Косоко срещу Стоян Колев. Даниел Кутев пък се измъкна между няколко защитници на Нефтохимик, остана сам срещу вратаря, но стражът прояви класа и изби. Той се намеси решително на още два пъти, само в рамките на няколко секунди, като при втората ситуация изчисти от голлинията изстрел на Жоао Пауло. В 55-ата минута пък Дюлгеров фаулира Иван Стоянов в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка, обаче Стенио уцели лявата греда. В 61-ата минута Хазуров засече с глава центриране от корнер, но Георгиев спря топката пред голлинията. Ботев отговори с нова опасност. Косоко бе изведен сам срещу Колев, но стреля покрай дясната греда. До края на мача двата отбора си размениха по няколко удара, но нов гол така и не падна.

Състав на Ботев (Пд): Г. Георгиев, М. Кикарин, Р. Терзиев, Стенио, Кр. Стоянов, С. Юсеин, Яя Меледже, Т. Неделев (46′ – Д. Кутев), Ж. Пауло (65′ – Н. Милев), Ив. Стоянов, Ом. Косоко (74′ – П. Чалъков)

Резерви: М. Димитров, Ат. Ташолов, Здр. Дерменов, П. Чалъков, Кр. Димитров, Н. Милев, Д. Кутев

Състав на Нефтохимик: Ст. Колев, В. Хомей (65′ – Й. Йорданов), К. Велков, М. Ранджелович, М. Орачев, Н. Дюлгеров (57′ – К. Хазуров), Ив. Вълчанов, Л. Божинов, Ст. Маламов (46′ – Ив. Малинов), Р. Руменов, Ж. Петков – ж.к.

Резерви: Д. Николов, М. Огнянов, К. Хазуров, Й. Йорданов, В. Христов, Ем. Манев, Ив. Малинов