Билбао съкруши Спартак в Москва

0

Атлетик (Билбао) съкруши Спартак още в Москва, след като успя да спечели първата среща с 3:1 и така да вземе добра преднина преди предстоящия реванш в Испания.

Двубоят в Москва започна добре за домакините от Спартак, които стартираха с лек натиск, като най-активен в него бе Куинси Промес. До гол не се стигна, а Билбао постепенно пое инициативата в свои ръце.

В 22-ата минута на срещата Ариц Адурис получи хубав пас в наказателното поле, след който заби топката в долния ляв ъгъл на Ребров.

Последваха нови силни минути на Спартак, но домакините отново не успяха да отбележат гол.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Адурис отбеляза още едно попадение, а точно секунди преди края на полувремето Рико направи резултата класически.

През второто полувреме Луис Адриано върна едно попадение за домакините в 61-ата минута, когато се възползва от хубаво подаване в наказателното поле, но това бе всичко, на което бяха способни домакините и двубоят завърши при резултат 3:1 за гостите от Билбао.

Точно след седмица Билбао ще домакинства на Спартак, а двубоят е мач-реванш от 1/16-финалите на Лига Европа.