Бивш футболист на ЦСКА развинти Лудогорец, Жалгирис обърна родния шампион (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец загуби гостуването си на Жалгирис. Това бе първи двубой от втория предварителен кръг на Шампионска лига. Сблъсъкът на стадион „LFF“ в столицата Вилнюс завърши при резултат 2:1 за домакините. „Орлите“ успяха да поведат през първото полувреме с гол на Анисе, но през втората част Жалгирис обърна нещата в своя полза. С основна заслуга за успеха бе бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи. Той се появи като резерва, но първо изравни, а след това асистира на Куклис за победното попадение. Рева

Домакините започнаха доста по-активно мача и само липсата на късмет ги лиши от аванс. В 13-ата минута Шернас бе изпуснат и стреля опасно с глава, но малко над напречната греда. Благоевич пък нанесе далечен удар, но неточно. Шернас имаше нов шанс, но бе прецизен, опитвайки да прехвърли вратаря. В 18-ата минута Лудогорец поведе. Вандерсон намери Анисе около границата на наказателното поле. Последният влезе в пеналта и с мощен изстрел откри за тима от Разград. В следващите минути удар на Кампаняро излезе в аут. В ответната атака домакините по чудо не изравниха. Люич центрира към Шернас, който от непосредствена близост и на празна врата би в падналия на земята Ренан, правейки повече от фрапантен пропуск. Кафу пък засече с глава центриране на Марселиньо, но над вратата. До края на полувремето повече чисти голови положения не бяха създадени и двата отбора се оттеглиха на почивка с гол аванс за българския тим.

В началото на втората част Благоевич стреля от дистанция, но Ренан улови. Натанаел опита да центрира, но вместо това можеше да изненада вратаря на Жалгирис, който все пак улови. В ответната атака Люич стреля атрактивно, но Ренан изби в корнер отиващата под гредата му топка. След неговото изпълнение Куклис стреля неточно от далечно разстояние. В 61-ата минута Лудогорец пропусна отлична възможност да удвои аванса си. Лукоки се отскубна от защитата, остана сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от Виткаускас. Марселиньо пък стреля далеч извън наказателното поле, но вратарят изби. Топката попадна у Кафу, който обаче се засуети в наказателното поле и опасността отмина. Четвърт час преди края Климавичиус бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, след центриране от корнер, но ударът му с глава премина до дясната греда. В 78-ата минута Шернас нахлу в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията. Моци опита да избие с шпагат, но вместо това нагласи топката на Серж Нюаджи. За бившия нападател на ЦСКА пък не бе проблем от непосредствена близост да прати топката в мрежата на Ренан за 1:1. След попадението домакините натиснаха сериозно, търсейки пълен обрат. Удар от разстояние на Благоевич бе спасен от Ренан, но в 85-ата минута Жалгирис поведе. Серж Нюаджи размина като на игра Натанаел отдясно и върна към Куклис. Последният, от границата на наказателното поле с изключително прецизен удар прати топката в горния ляв ъгъл за 2:1. В продължението на мача Кешеру стреля с глава, но над вратата. Малко след това Шернас получи втори жълт и съответно червен картон, което го вади от игра за реванша в Разград след седмица.

Състав на Жалгирис: 1. Виткаускас, 2. Климавичиус, 5. Слайнгард, 6. Мбодж, 7. Благоевич, 8. Ваиткунас, 10. Шернас, 17. Антал (60′ – 44. Серж Нюаджи), 27. Люич (73′ – 9. Атаич), 80. Еливелто (89′ – 21. Лукша), 88. Куклис

Резерви: 29. Барткус, 4. Алехандро Караско, 9. Атаич, 16. Махамане Траоре, 21. Лукша, 23. Барвикас, 44. Серж Нюаджи

Старши треньор: Валдас Дамбраускас

Състав на Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 5. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 10. Густаво Кампаняро, 12. Абел Анисе, 22. Джонатан Кафу, 30. Козмин Моци, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (84′ – 32. Игор Пластун), 92. Джоди Лукоки (79′ – 28. Клаудиу Кешеру)

Резерви: 1. Хорхе Браун, 11. Кишада, 19. Александър Василев, 28. Клаудиу Кешеру, 32. Игор Пластун, 37. Жоао Пауло, 93. Мисиджан

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Снимка: ludogorets.com