Баскетболните ветерани на Бургас станаха шампиони

0

Шампионска титла спечелиха баскетболните ветерани от Бургас във възрастовата група до 45 години. Първенството се проведе в Перущица. Тимът на Шаркс Бургас надигра съперниците си от София и Пловдив

[sociallocker id=5830]

и заслужено стигна до първото място.

През миналата година отборът отново триумфира на шампионата в Бургас, който се проведе под егидата на Общината. Шампионите бяха наградени от Здравка Йорданова – председател на българската Мастерс федерация и Емилия Варадинова – представител за България на международната баскет федерация за ветерани FIMBA.

Първото място на бургаските баскетболисти им осигури правото да представляват страната ни на 14-ия максибаскетболен шампионат в Монтекатини, Италия през юли 2017 година.

Номер едно по отбелязани точки на финалния турнир в Перущица стана Димитър Найденов от Шаркс Бургас.

Ето и целия шампионски състав на отбора: Добромир Янев, Димитър Найденов, Пламен Янев, Тодор Предев, Емил Димов, Станислав Вангелов, Димитър Василев, Ивелин Ефендиев, Димо Кьосев, Таньо Христов /играещ треньор/.