Созопол и Несебър направиха зрелищно равенство с 6 гола

-
-

Созопол и Несебър сътвориха изключително зрелищно морското дерби. Двубоят бе от ХХ кръг на Втора лига,

[sociallocker id=5830]

а двата отбора приключиха спора помежду си при резултат 3:3. На стадион „Арена Созопол“ домакините поведоха още в първата минута. Възпитаниците на Николай Русев осъществиха пълен обрат, стигайки до 1:3. В крайна сметка „небесносините“ успяха да стигнат до равенството, с два гола на Мустафа Мустафа.

Двубоят започна шеметно за домакините, които поведоха с гол от съблекалнята. Не бяха изминали 60 секунди, когато след центриране от корнер Георги Петров се извиси над всички и с глава насочи топката в мрежата на Андонов за 1:0. В 10-ата минута отново той можеше да удвои. След като открадна топка пред наказателното поле, Петров остана сам срещу вратаря, но прибърза и стреля изключително неточно. До края на полувремето гостите натиснаха своя съперник и само в рамките 240 секунди стигнаха до пълен обрат. В 24-ата минута Иван Цачев с прецизен удар от границата на наказателното поле изравни. В 28-ата минута Симеон Баев напредна отдясно и пусна успоредно на голлинията, а от непосредствена близост Ерай Карадайъ засече за 1:2.

В началото на втората част Созопол опита натиск, за да стигне поне до изравнително попадение. Деян Христов можеше да отбележи, но от удобна позиция стреля с глава над вратата. В 61-ата минута, обаче Несебър стигна до трето попадение. Николай Колев бе изведен сам срещу Теменлиев и много елегантно го прехвърли за 1:3. Последваха два пропуска на Мирослав Радев, като и в двата случая Росен Андонов се намеси решително. Във втората ситуация той изби от голлинията удар от непосредствена близост на Радев. В 72-ата минута надеждите на „небесносините“ поне за точка се съживиха. Мустафа Мустафа центрира в наказателното поле, но топката заблуди Андонов и го прехвърли за 2:3. Пешов пък опита да прехвърли вратаря от центъра, но Андонов улови. В 84-ата минута възпитаниците на Румен Димов стигнаха до изравнително попадение. Точен бе Мустафа Мустафа, който изпълни чудесно фаул, пращайки топката под гредата за 3:3. Деян Христов дори можеше да донесе победата на своя отбор, но от чиста позиция стреля в Андонов. До края на мача героят за домакините Мустафа Мустафа получи втори жълт и съответно червен картон.

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Хр. Каймакански, Анг. Делчев, М. Сечков, Ст. Мантаров, Ив. Янчев, Кр. Пешов, Як. Идризов, М. Радев, М. Мустафа. Г. Петров

Резерви: Св. Нотев, Д. Андреев, Д. Христов, Д. Хаджиев, Кр. Тафраджийски, Ст. Митев, Ст. Баев

Състав на Несебър: Р. Андонов, Н. Пюскюлю, Ив. Стоянов, С. Баев, Г. Димов, Цв. Цонков, Дж. Али, Дж. Яшар, Ив. Цачев, Ер. Карадайъ, Ем. Ахмед

Резерви: Ст. Бояджиев, Н. Дамянов, Ст. Вълчев, Д. Бенчев, Д. Стоянов, Н. Колев, Ж. Пехливанов