Юри Васев отново не сгреши, Миньор Перник категорично гони Втора лига (СНИМКИ)

-
-

Миньор Перник продължава с поредицата от победи и в днешния трети мач от първенството на Югозападна Трета лига. Днес „чуковете“ гостуваха на Пирин Разлог, мачът бе игран на градския стадион, където жълто-черните се наложиха със скромните 3:0.

Още в началото на мача перничани успяха да натиснат домакините. В 15-ата минута след вратарска грешка на Иван Димитров, Калоян Йосифов не пожали разлогчани и откри резултата. Така възпитаниците на Юри Васев поведоха в мача. До края на първото полувреме домакините не отстъпиха, играта бе равностойна, а борбата се водеше предимно в средата на терена.
Въпреки трудния терен, който беше твърд и неравен, второто полувреме отново започна с надмощие от страна на „чуковете“. Последваха няколко пропуска от страна на Калоян Йосифов, който бе поел върха на атаката. В 60-ата минута Васев направи смяна в отбора си. На мястото на Антон Киров се включи Кристиян Слишков, който още в първата атака успя да зарадва феновете на Миньор с 0:2. За жалост домакините не можаха да се противопоставят на жълто-черните. Последва сериозен пропуск отляво от страна на Даниел Гогов, който не успя да отбележи на пет метра от вратата. За сметка на това младокът Кристиян Слишков със силното си включване успя да се разпише за втори път минутка преди изтичането на редовното време за крайното 0:3.

След последния съдийски сигнал левият бек на Миньор Перник, Виктор Райчев бе избран от БГ Радио за играч на мача. По повода му беше връчена и грамота за доброто представяне. Бившият футболист на ЦСКА не спря да радва с изявите си дори след приключването на двубоя като подари наградата си на фен от публиката.

Треньорът Юри Васев се довери на система 4:3:3, която не му изигра лоша шега. На вратата започна Даниел Леонтиев, в защита Тони Стоичков и Антон Славчев, отляво Виктор Райчев, отдясно Димитър Савов. Средата бе поверена на Любомир Христов, Томислав Павлов и Веселин Васев, а в атака се включиха Антон Киров, Калоян Йосифов и Даниел Гогов.