Юношите национали спечелиха турнира в Сливен

0
viber image 2019 04 15 17.29.50
-
-

Юношеският национален отбор до 16 години, родени 2003-а, спечели турнира на УЕФА в Сливен, след като в последния си мач завърши 1:1 със Северна Ирландия, но се наложи при дузпите с 5:4.
Вратарят на Лудогорец Мартин Петков спаси още първата дузпа на съперника, бита от Чарли Линдзи, а последователно точни за България бяха Мартин Хайдаров, Антон Бакалов, Станислав Дюлгеров, Мартин Сораков и Даниел Начев.
Срещата започна по-добре за гостите, които откриха резултата в 9-ата минута чрез Дейл Тейлър. До края на полувремето гостите доминираха напълно, а в хода на мача на три пъти гредите спасяваха българския отбор.
Доста по-различна обаче бе картината през второто полувреме и закономерно българите изравниха десет минути след почивката чрез Мартин Хайдаров от Левски.
В мача беше тествано новото правило за отстраняване за 8 минути. Потърпевш бе Станислав Дюлгеров заради задържане с ръце на играч от противниковия отбор. Дюлгеров обаче се върна се за последните три минути на мача, а след това бе точен и при дузпите.
От 16:00 днес е своеобразният малък финал на турнира между тимовете на Уелс и Люксембург, които до момента са с по две загуби.
За националния тим на България това бе втори лагер под ръководството на Марчо Дафчев, а тимът се готви за европейските квалификации през есента.