Вуцов: Такъв гол не трябва да има, защото този фал е авантюра на един гелосан, зализан младеж

0
velislav vucov
- -

Велислав Вуцов направи анализ на мача от 24-ия кръг на Първа лига между Лудогорец и Левски, спечелен от орлите с 1:0. С този успех зелените се завърнаха в битката за титлата, като изостават на 9 точки зад сините при оставащи 12 кръга.

В предаването “Sesame Лига Вуцов” бившият треньор на Левски и Славия коментира гола, който реши всичко. Според него Светльо Вуцов има вина, но най-големият виновник за поражението на столичани е главният съдия Васил Минев. Вуцов-старши използва всякакви груби епитети срещу младия рефер.

Велислав започна с похвала за орлите.

“Първо, поздравления за Лудогорец за това, че победиха. Второ, да ги поздравя, че им се обадих преди ден-два и хората доказа, че имат европейско мислене. Посрещането на мен и моя екип в Разград беше повече от добро.”

Последва анализ на играта на двата тима

За Лудогорец:

“Лудогорец победиха, но мисля, че и те самите не си вярват много-много, че нещо може да стане тази година. Искат, но не си вярват. Хвърлят луди пари наляво и надясно, но после ще си теглят чертата и ще видят, че тези пари са в канала.”

За Левски:

“За Левски това беше лош мач. Всичко, което можеще да се обърка в спортно-технически план, се обърка. И съставът не беше правилен, и тактически план не видях. Според мен при 12 точки разлика и при видимо надмощие над този противник, спокойно можеше да се играе и после да се казва: “Загубихме, но ни беше кеф да ги гледаме.” Може би се избра да се гони точката и първенството да приключи. Обаче във футбола има неписано правило, че когато играеш за 0:0, следва наказание.”

“Реалният резултат е 0:0, Лудогорец вкара без чисто положение”, категоричен е Велислав Вуцов.

Последва и коментар за попадението на Ерик Маркуш, за което критики има и към сина му – Светослав Вуцов.

“Това не е вратарски гол, но вратарят може да се намеси по-добре. Вратарски е голът, ако го вкара някъде в средата, в него. Изпълнението е перфектно, но той по-рано можеше да заеме позиция. Не го оправдавам, аз и снощи му казах: “Да знаеш, че тази топка се вади.” Виждам, че му е криво, но аз съм честен човек и казвам истината. Лоша стена, не знам защо двамата най-ниски са сложени там. Това пак е негова грешка. Според мен трябваше да направи една-две крачки встрани. Ако след центриране беше паднал гола, пак щеше той да е виновен.”

Веднага след това Велислав Вуцов захапа съдията Васил Минев.

“Такъв гол не трябва да има, защото този фал е авантюра на един гелосан, зализан младеж (б.р. – главният съдия Васил Минев). Този несретник кой го намери. Този е пратен от господари, които са му казали какво да прави. Моментално след този мач целият футболен съюз трябва да си подаде оставката. Защото ние си мълчим и продължаваме, но ескалацията ще избие някъде. Не може този (Васил Минев) да дойде да се подиграе с Левски, утре ще се гаври с ЦСКА и никой няма да му каже нищо. Снощи говорих с четирима съдии, всичките ми казаха, този некадърник (Васил Минев) обърка всичко, което можа. Но го обърка само в едната посока. И сега какво? Ще мине метър пак. В понеделник ще извадя, ако хора от Левски не ме подведат, той има над 20 грешки в полза на Лудогорец.

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments