ЦСКА-София трепери в края срещу Ботев (Вр), не дадоха чиста дузпа на гостите (ВИДЕО)

0
ali sou
Снимка: lap.bg
-
-

ЦСКА-София победи Ботев Враца в среща от 22-ия кръг на Първа лига. На ст. Българска Армия“, „червените“ се наложиха с 2:1.

Едвин Джеси (48′) и Али Соу (56′) дадоха аванс на ЦСКА-София, Емил Стоев (89′) оформи крайния резултат. Главният съдия Станислав Ставров пък не отсъди чиста дузпа за гостите, при резултат 0:0.

В 7-ата минута Тиаго отправи силен изстрел от пряк свободен удар, но вратарят на Ботев Враца улови.

В 12-ата минута Емил Стоев стреля опасно, а Лясков изби с ръка в наказателното поле. Гостите логично поискаха дузпа. Станислав Ставров обаче, вместо да посочи бялата точка, отсъди корнер.

В 27-ата минута Чорбаджийски бе на път да сгреши фатално след слабо връщане към вратаря. Емил Стоев спринтира, но Черниаускас се хвърли самоотвержено и успя да предотврати голямата опасност.

В 39-ата минута Тиаго Родригес отправи много силен удар, но вратарят на Ботев успя да избие.

В самия край на полувремето Али Соу бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата, но не успя играе с топката, след подаване от центъра.

Втората част започна с груба грешка на ЦСКА-София. Бодуров не успя да спре добре топката, Мечев му я отне и стреля от близко. Чорбаджийски обаче сложи тялото си и предотврати почти сигурен гол, избивайки в корнер.

В 48-ата минута ЦСКА-София поведе. Тиаго изведе отлично Едвин Джеси, който нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл вкара за 1:0.

Само 8 минути по-късно „червените“ удвоиха аванса си. Тиаго центрира от фаул, а Али Соу засече с глава за 2:0.

В 61-ата минута много опасен удар на Евандро премина покрай вратата на Ботев Враца.

В 73-ата минута Вълчев отправи силен удар от далечно разстояние, но стражът на ЦСКА-София спаси. Малко по-късно силен изстрел на Али Соу премина встрани от вратата на Ботев.

В 89-ата минута Емил Стоев вкара с прекрасен удар от въздуха за 2:1.

До края на мача врачани опитаха да натиснат и да стигнат точката, но нямаха нито време, нито сили.