0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София стана последният полуфиналист в турнира за Купата на България. На стадион „Българска армия“, възпитаниците на Бруно Акрапович се наложиха в 1/4-финална среща с 4:0 над Ботев (Враца).

ЦСКА-София поведе още в 11-ата минута. Тибо Вион центрира чудесно почти от аутлинията. Жорди Кайседо пък от вратарското поле засече неспасяемо с глава за 1:0.

Ботев можеше да възстанови равенството само 180 секунди по-късно. Генов нахлу в наказателното поле, стигна до аутлинията, откъдето върна за връхлитащия Ндиайе. Последният засече от движение от отлична позиция, но много неточно.

В 17-ата минута Кайседо преодоля защитник на гостите на границата наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл. Дамянов обаче улови сигурно.

Секунди по-късно Жеферсон върна към Бусато, който улови топката. Главният съдия обаче не отсъди непряк свободен удар в наказателното поле.

В 38-ата минута Кайседо излезе сам срещу вратаря. Ударът му обаче спасен от Дамянов.

60 секунди по-късно обаче ЦСКА-София удвои аванса си. Мазику проби отляво и нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Зехиров и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Жорди Кайседо бе безапелационен за 2:0.

След час игра Златински стреля опасно от дистанция. Густаво Бусато обаче успя да избие.

240 секунди по-късно Георги Йомов получи хубав пас в наказателното поле от Турицов. Ударът му в близкия ъгъл обаче бе уловен от Дамянов.

Четвърт час преди края ЦСКА-София оформи класиката в резултата. Мено Кох проби отляво, преодоля Зехиров и пусна към границата на вратарското поле. Там Жорди Кайседо засече на шпагат за 3:0. По този начин еквадорецът стигна и до своя първи хеттрик с червената фланелка.

В 78-ата минута преднината на домакините набъбна. Ндиайе подари топката на Бисмарк Чарлс. Последният излезе сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 4:0.

В последната минута на редовното време Пеняранда изведе Кайседо сам срещу вратаря. Нападателят опита да премине покрай Дамянов, който обаче се хвърли в краката му и улови топката.