ЦСКА-София без победа от август! В 6 поредни мача нямат гол през първото полувреме

0
-
-

Вече 49 дни ЦСКА-София няма победа в първенството. Последният успех бе срещу Славия (1:0) на „Армията“ на 30 август, а след него последваха грешни стъпки срещу Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Локо Пд (1:2), Етър (2:2) и сега с Берое (1:1), пише „Тема спорт“. През миналия сезон най-дългата негативна поредица включваше 4 мача, които дойдоха след рестарта на първенството -1:1 с Локо Пд в последния редовен кръг, 3:3 с Левски, 0:0 със Славия и 1:1 с Лудогорец.

ЦСКА-София се озова в ролята на догонващ за шести път от началото на сезона, като в пет от мачовете тимът постигна равенство – с ЦСКА 1948 (2:2), Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Етър (2:2), Берое (1:1), а на „Лаута“ загуби от Локо Пд (1:2).

В шести пореден мач от Първа лига ЦСКА-София не успя да отбележи преди почивката.

Головата разлика на тима през първите полувремена е 3:9.

Армейците се разписаха през първата част само в първите три кръга. Единствено срещу Ботев Пд те се оттеглиха на почивката като водачи в резултата (1:0). Срещу ЦСКА 1948 губеха с 1:2, а с Ботев Bp бе 1:1 на полувремето.

Дебют с червената фланелка срещу Берое записаха привлечените под наем от Уотфорд офанзивни играчи Джером Синклеър (Анг) и Адалберто Пеняранда (Вен), като венецуелецът се отчете и с асистенция от корнер при гола на Антов.

Стамен Белчев вече е използвал общо 25 футболисти от началото на сезона, от които 9 българи и 16 чужденци.

Валентин Антов отбеляза втория си гол за сезона, като и двата бяха с глава. В първия кръг той се разписа срещу ЦСКА 1948. Това бе и второ негово попадение срещу Берое, като в последния кръг на миналия сезон той вкара дебютния си гол за армейците при успеха над заралии с 5:0.

Вратарят Бусато и Антов продължават да са единствените играчи на ЦСКА-София с пълни 810 минути от началото на кампанията в Първа лига.