ЦСКА гостува на Ботев в първия кръг Ефбет лига, Левски приема Монтана

0
- -

Жребият за сезон 2025/26 в родния футболен елит бе хвърлен! Историческото първо теглене със специален софтуер предложи един много интересен сблъсък още на старта.

В кръг 1 ще се изправят Ботев Пловдив и ЦСКА на стадион „Христо Ботев“.

 

Ето и всички мачове на старта:

Ботев Пловдив – ЦСКА

ЦСКА 1948 – Арда

Спартак Варна – Берое

Левски – Монтана

Локомотив Пловдив – Добруджа

Локомотив София – Черно море

Лудогорец – Септември

Славия – Ботев Враца

Нововъведението бе представено официално пред футболната общественост, с всичките си предимства и възможности. Американският софтуер загърби остарялата система „Бергер“ при подобен род тегления. Клубовете също имат възможност да имплементират свой критерий

Огромна новост е, че Футболният съюз прие правило за минимум четирима българи на терена. Клубовете, които не са склонни да се съобразят, ще платят такса в размер на 400 000 лева. Парите от това перо ще са за изпълнилите правилото за четирима родни играчи.

Преди церемонията Леандро Годой бе награден официално като голмайстор на миналия сезон 24/25. Кошмара, както е известен аржентинецът, не бе в залата, за да получи лично статуетката си от легендарния Мартин Камбуров. Специално бе представена и новата топка, с която ще играят 16-те отбора от елита. Кълбото бе донесено от друг значим футболист от близкото минало – Георги Илиев.

Шампионатът ще започне в уикенда между 18-21 юли, а ще приключи с баражите на 28 и 29 май (кръговете от първенството са до 25 май). Есенният дял е до 8 декември, а пролетният започва на 6 февруари.

Европейските квоти отново са четири. Три отбора изпадат директно, докато един играе играе бараж. От сезон 2026/27 Първа лига ще е с 14 отбора.

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments