ЦСКА 1948 започна с убедителна победа годината

0
201901181734291951
-
-

ЦСКА 1948 стартира с убедителна победа зимните си контроли, след като надигра с 4:0 като гост третодивизионния Свиленград. И четирите попадения бяха отбелязани от футболисти, които са израсли в школата на ЦСКА. С два гола се отличи Радой Божилов, а по един добавиха Кристиян Пешов и Янко Сандански. Според информация от домакините на трибуните са присъствали 500 зрители.
Проверката започна с натиск на червените. Те обаче откриха резултата чак в 39-ата минута, когато Пешов отбеляза след добър пробив отдясно. Само 60 секунди по-късно Янко Сандански удвои след топовен шут от 25 метра.
През първите 45 минути футболистите на Петко Петков направиха няколко пропуска, а веднъж и гредата помогна на домакините след удар на Денислав Александров.
През втората част ЦСКА 1948 извърши доста промени, а в игра се появиха и много юноши на клуба. Въпреки това червените имаха превъзходство и вкараха нови два гола чрез Радой Божилов. Нападателят, който бе част от ЦСКА, когато армейците спечелиха последната си купа на България, се разписа за 3:0 в 65-ата минута. Той бе изведен от юношата Андонов и вкара на празна врата.
В 73-ата минута Божилов отбезява втория си гол, оформяйки крайното 4:0 за ЦСКА 1948.