След драма в 90-ата минута: ЦСКА 1948 взе точка срещу 10 от Славия! Гошо Петков в игра на близо 46 години (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 и Славия не излъчиха победител в мач от XIX кръг на Първа лига. На стадион „Витоша“ в Бистрица „червените“ успяха да изравнят в последната минута на редовното, след като през първата част „белите“ бяха повели. Възпитаниците на Загорчич стигнаха до равенството, въпреки че още от 25-ата минута заиграха с човек по-малко, след като директен червен картон получи Даниел Наумов. На негово място в игра се появи Георги Петков. Така той увеличи рекорда си за най-възрастен футболист в родния елит. Към днешна дата Гошо е на 45 години, осем месеца и 27 дни. С днешния си мач Георги записа среща в 24-и сезон от своята кариера. Преди това Петков бе в игра преди повече от година, като последният му мач бе срещу Етър на 21 ноември 2020 г.

Славия поведе в 17-ата минута. Тони Тасев отне топка в средата на терена, напредна и центрира отдясно. Защитата на домакините не успя да изчисти и топката стигна пред точката за изпълнение на дузпа. Там Иван Минчев засече от движение, пращайки я в горния десен ъгъл на вратата за 0:1.

В 22-ата минута ЦСКА 1948 можеше да изравни. Георги Русев центрира от фал, Георги Ангелов засече с глава, но покрай лявата греда.

180 секунди по-късно Славия остана с човек по-малко на терена. върна твърде слабо към Вуцов. Георги Русев стигна първи до топката, след което беше повален от вратаря на гостите. Първоначално главният съдия Волен Чинков вдигна жълт картон на стража, преценявайки че нарушението е в наказателното поле. След като ситуацията бе разгледана с ВАР, арбитърът промени решението си – червен картон за Светослав Вуцов и фал на границата на наказателното поле. Така, под рамката на вратата застана 45-годишният Георги Петков, който замени Мартин Сораков.

Ивайло Чочев пък се нагърби с изпълнението на отсъденото нарушение. Ударът му обаче бе изключително неточен.

В 30-ата минута Георги Русев стреля от малък ъгъл покрай дясната греда.

120 секунди след това „червените“ организираха скоростна атака с по едно докосване, в края на която Галин Иванов нанесе хубав удар от границата на наказателното поле. Топката обаче премина до дясната греда.

В 37-ата минута Славия можеше да удвои аванса си. Радослав Кирилов отне близо до аутлинията. Нахлу в наказателното поле и шутира силно. Даниел Наумов се прави отлично, успявайки да избие в корнер.

В 57-ата минута Ангел Бастунов стреля много опасно извън наказателното поле. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

Четвърт час преди края Валентин Йосков свали с глава центриране отдясно. Денислав Ангелов пък от границата на вратарското поле не остави шансове на Георги Петков, пращайки топката в мрежата. Първоначално попадението бе отменено заради засада. Ситуацията бе разгледана обстойно с ВАР. Явно бе преценено, че засада няма, но пък Чинков бе извикан да разгледа сам положението заради игра с ръка на Йосков. Главният съдия прецени, че такава има и голът не бе зачетен.

В 82-ата минута Ивайло Чочев получи в наказателното поле. Родният национал овладя и отправи много техничен удар по диагонала. Топката обаче срещна дясната греда.

В 88-ата Климентов стреля мощно извън наказателното поле. Георги Петков обаче успя да избие отиващата в долния му десен ъгъл топка в корнер.

В 90-ата минута ЦСКА 1948 изравни. След центриране от корнер, Стелиян Добрев засече с глава. Топката мина между краката на Георги Петков и премина голлинията за 1:1.

В 7-ата минута на продължението пък ЦСКА 1948 можеше да стигне и до победата. Валентин Йосков стреля от воле от 10-ина метра. Георги Петков обаче успя да избие пред голлинията.