След драма с отменен гол в 94-ата минута: Ботев Пд потрепери, но би Ботев Вр (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv
-
-

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) в мач от XVII кръг на Първа лига. „Канарчетата“ се наложиха над своя съперник на стадиона в Коматево с 2:1. Така пловдивчани се върнаха на победния път, след като в предишните си два мача загубиха от Черно море и направиха равенство със Славия.

Маркиньос прати топката в мрежата на гостите след по-малко от 120 секунди. Попадението обаче бе отменено заради засада при паса на Неделев.

Ботев (Пд) все пак поведе в 11-ата минута. Тодор Неделев с прекрасно подаване изведе Маркиньос сам срещу вратаря, а нападателят с прецизен удар покрай Костов направи 1:0. Ситуацията бе разгледана с ВАР, който установи, че засада няма и попадението е редовно.

В 16-ата минута Тодор Неделев стреля много опасно покрай вратата след изпълнение на фаул. В 25-ата минута врачани отново показаха неразбирателство в защита. Това позволи на Неделев да шутира. Бауренски постави тялото си на пътя на топката и „канарчетата“ достигнаха само до ъглов удар.

В 26-ата минута Току напредна отдясно, влезе навътре и нанесе мощен шут от границата на наказателното поле. Костов обаче успя да избие.

В 39-ата минута „канарчетата“ Току направи индивидуален рейд от собствената си половина, след което изведе Маркиньос сам срещу вратаря. Бразилецът опита удар покрай Костов, който обаче някак успя да избие с крак. В

В 49-ата минута Ботев (Вр) по чудо не изравни. Дориан Бабунски бе изведен на 2 метра пред вратарското поле. Ударът му по диагонала обаче срещна дясната греда.

60 секунди по-късно пък домакините удвоиха аванса си. Емануел Току вкара изключително красив гол. С удар встрани от дъгата пред наказателното поле ганаецът намери горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 59-ата минута Току изведе Маркиньос сам срещу вратаря, но Костов спаси. Секунди по-късно нападателят стреля от границата на наказателното поле, ала над напречната греда.

В 63-ата минута Па Конате центрира отлично отляво. Маркиньос засече с глава от границата на вратарското поле, но над горната греда.

В 72-ата минута Неделев шутира силно по диагонала от 12-13 метра. Красимир Костов обаче с чудесен рефлекс успя да избие.

5 минути по-късно гостите намалиха изоставането си. Христов центрира отдясно към точката за изпълнение на дузпа. Там Бабунски с много труден удар от въздуха намери мрежата зад Аргилашки за 2:1.

В 88-ата минута Тонев бе изведен сам срещу вратаря бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му по диагонала обаче премина покрай лявата греда.

В добавеното време врачани можеха да изравнят. Бабунски стреля от фал, а Аргилашки изпусна топката. Антонио Георгиев бе на път да направи добавка, но вратарят на домакините все пак успя да стигне до кълбото току преди съперниковия футболист и да го улови.

В 94-ата минута Бабунски прати топката в мрежата на Аргилашки. Попадението обаче бе отменено заради засада, като и ВАР потвърди решението.