Ще има ли Левски нов собственик? Сираков отговори и разкри: Работим последователно за привличането на сериозен стратегически инвеститор

0
nasko sirakov
Снимка: levski.bg
- -

Мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков излезе с официална позиция относно информациите, че е на финалната права за продажбата на клуба. Ето какво каза „синята“ легенда чрез клубния сайт:

Уважаеми левскари,

Във връзка с поредната вълна от публикации, в които се говори за „финализирани сделки“, „непосредствена смяна на собствеността“ и се цитират анонимни „източници, близки до преговорите“, съм длъжен да внеса яснота.

Към настоящия момент няма подписано споразумение за прехвърляне на акции на ПФК „Левски“, няма взето решение за промяна в собствеността, не е представяна банкова гаранция и не се водят преговори по конкретна оферта.

Спекулациите по темата обслужват единствено интереса на сензационни заглавия и целят да подведат привържениците на „Левски“.

По правило не коментирам всеки слух, но в случая се внушава наличие на решения и договорки дни преди рестарта на футболното първенство и се чувствам длъжен да ги опровергая категорично.

Искам да бъда пределно ясен и по още една тема: В „Левски“ последователно работим за привличането на сериозен стратегически инвеститор и няма да спрем да правим постъпки в тази посока. Подобни разговори са се водили и могат да се водят и занапред.

Всяка реална промяна в структурата на собствеността ще бъде обявена официално, след финализиране на всички необходими договорености и при спазване на действащото законодателство и футболните регулации. Първи за това ще научат привържениците на „Левски“ чрез официалните канали на клуба.

Призовавам медиите да подхождат по-отговорно към темите, свързани с бъдещето на „Левски“. Благодарен съм за интереса, но вярвам, че той трябва да бъде съпроводен и с нужното уважение към фактите.

Благодаря и на всички левскари за вниманието, търпението и загрижеността. Уверявам ви, че всяка важна стъпка за развитието на „Левски“ ще бъде обявявана открито, навреме и единствено по официален път.

Наско Сираков
Президент на ПФК „Левски“ и председател на Надзорния съвет

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments