
Шефовете на Ботев Пловдив ще проведат среща с отбора преди последния кръг от шампионата. В понеделник, 26 май, жълто-черните приемат ЦСКА. Двубоят на „Колежа“ е от 20:45 часа.
Ръководството ще трябва да обяви плановете си за следващата кампания. Както е известно, треньорът Душан Керкез обяви, че си тръгва, а това вече направи спортният директор Артур Платек. Очаква се през новия сезон Ботев да бъде тотално подмладен. А от опитните играчи да остане единствено Ивелин Попов.
Един от основните футболисти на Ботев ще пропусне последното домакинство за сезона. Офанзивният халф Ален Корошец е със спрени права за един мач заради натрупани жълти картони. В последната минута на сблъсъка със Спартак Варна словенецът си изкара жълт картон, който е негов пети от началото на кампанията. Корошец е неизменен титуляр в състава на Душан Керкез, като има 44 мача във всички турнири през сезона./ „Тема спорт“