Септември тресна Локо (Сф) и свали ЦСКА 1948 от върха! Съдия закопа „железничарите“

0
00796600
-
-

Септември победи Локомотив (София) в дербито от 12-ия кръг на Втора лига. Воденият от Милен Радуканов отбор се наложи с 2:1. Със спечелените 3 точки пък септемврийци изместиха от върха в класирането ЦСКА 1948.

Резултатът бе открит в 34-ата минута. Борис Галчев получи право да изпълни пряк свободен удар малко пред наказателното поле. Той пък с патентовано изпълнение не остави шансове на Ивайло Василев за 1:0.

В 59-ата минута Локомотив можеше да изравни. Резервата Александър Александров стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

В 79-ата минута Септември сложи точка на спора. Георги Русев много технично, с пета, изведе в наказателното поле Иван Тилев, който не сгреши сам срещу вратаря за 2:0.

В 89-ата минута Ферари вкара фамозен гол. С удар от 30-ина метра, той забоде топката неспасяемо в горния десен ъгъл за 2:1.

60 секунди по-късно Локомотив стигна и до второ попадение. След центриране отляво, Светослав Диков засече с глава, пращайки топката в мрежата. Страничният рефер обаче вдигна своя флаг и голът бе отменен заради засада. Повторенията обаче ясно показаха, че такава категорично няма и „железничарите“ бяха ощетени сериозно.