САЩ и Уелс не излъчиха победител! Синът на Джордж Уеа и Бейл бележат (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
usa uels
Снимка: twitter.com/usmnt
-
-

САЩ и Уелс не излъчиха победител в мач от група „В“ на Световното първенство в Катар. На стадион „Ахмад бин Али“ си размениха по едно попадение за крайното 1:1.

САЩ на два пъти можеше да поведе в 9-ата минута. Уеа центрира остро отдясно. Родон опита да изчисти с глава, но насочи опасно към собствената си врата, където Хенеси все пак изби. Секунди след това последва центриране и отляво. Джош Сърджант засече с глава, но отново стражът на Уелс беше на мястото и предотврати попадение във вратата си.

Това обаче се случи в 36-ата минута. Пулишич изведе Тим Уеа сам срещу вратаря. Синът на носителя на „Златната топка“ Джордж Уеа пък много фино стреля от 11 метра покрай вратаря за 1:0.

В 64-ата минута Уелс пропусна двете си най-добри положения до момента. Първо футболистите на САЩ не успяха да изчистят на няколко пъти, което позволи на Бен Дейвис да стреля мощно с глава. Мат Търнър обаче демонстрира отличен рефлекс и изби отиващата под гредата му топка в корнер. След неговото изпълнение пък Кифър Мур засече с глава от вратарското поле, но на сантиметри от напречната греда.

В 82-ата минута обаче Уелс изравни. Уолкър Цимерман фаулира Гарет Бейл в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен за 1:1.