Суперзвездата на Ал Насър – Кристиано Роналдо, не показа никакви сантименти към клуба от родната си Португалия – Рио Аве, и му вкара хеттрик в приятелския мач, завършил 4:0.
Срещата, играна в Алгавре, предложи по 2 гола през двете полувремена, като всички те отидоха в мрежата на Рио Аве.
Ал Насър поведе с гол на Мохамед Симакан в 15-ата минута, а Кристиано Роналдо удвои в 44-ата.Малко след изтичането на час (в 63-ата минута) игра великият португалец отново прониза вратата на португалския съперник на своя тим, а хеттрикът дойде от дузпа, която Кристиано реализира в 68-ата минута.
За Ал Насър това е трета поредна победа в контролите на тима от лятната му подготовка, докато за Рио Аве това е втора последователна загуба в общо 6-ата лятна контрола на тима.