
Порто победи с 1:0 като гост шампиона Бенфика в дербито от 30-ия кръг на първенството на Португалия. Полузащитникът Ектор Ерера отбеляза единството попадение в мача в 90-ата минута. След успеха „драконите“ изместиха Бенфика от върха в класирането четири кръга преди края на сезона. Тимът на Серджо Консейсао води със 76 точки, а лисабонските „орли“ са втори с две по-малко.
В последните си 4 мача Порто допусна две неочаквани загуби от Пасош Ферейра и Беленензеш, като по този начин позволи на Бенфика да оглави таблицата. Дори и равенство в Лисабон щеше да е добре дошло за отбора на Руи Витория, но в самия край на редовното време силен изстрел на мексиканския национал Ерера прати топката в мрежата.
Бенфика спечели титлата в Португалия в последните четири години, но вече не зависи от себе си. В оставащите кръгове Порто има сравнително лесна програма – мачове с Витория (Сетубал), Маритимо,
Фейрензе и Витория (Гимараеш), и едва ли ще позволи изненада.
Трети в Примейра лига е Спортинг (Лисабон), а четвъртото място заема Брага.