Пловдивското дерби при юношите завърши без победител

0
plovdiv derbi unoshi
-
-

Ботев и Локомотив не се победиха и завършиха 1:1 в градското дерби от 25-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 година. Двубоят се игра пред около 100 зрители на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

Двата тима създадоха доста голови положения, като секунди преди края „канарчетата“ удариха напречната греда. Въпреки това, равният резултат е напълно заслужен и отразява показаното от двата отбора.

Наставникът на ботевистите Тодор Киселичков не можеше да разчита на двама от най-добрите си футболисти – Димитър Калчев и Здравко Жилов. Вместо тях като титуляри започнаха роденият през 2001 година Атанас Янков и с година по-малкият Станислав Шопов.

Още в 3-ата минута Димитър Богданов стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата. В 9-ата минута центриране отдясно бе засечено с глава от Богданов, а ударът от няколко метра мина покрай гредата.

„Черно-белите“ отговориха в 12-ата минута, когато след кратко разбъркване играч на Локомотив стреля от 10 метра, а топката се отклони от страничната греда. В 20-ата минута Ангел Бастунов стреля от малък ъгъл, но вратарят на „смърфовете“ улови.

С течение на времето символичните гости заиграха много по-добре и установиха траен контрол върху топката. „Черно-белите“ контролираха случващото се на терена и напълно логично в 29-ата минута откриха резултата, след като Октай Юсеин бе изведен сам срещу вратаря на Ботев и стреля покрай него – 0:1.

В следващите минути „жълто-черните“ така и не намериха противодействие на „черно-белите“, които продължиха да държат инициативата. Малко преди края на първата част играч на Локомотив проби отдясно и стреля, но покрай целта.

След почивката момчетата на Тодор Киселичков заиграха далеч по-активно и натикаха „смърфовете“ в собствената им половина. От своя страна „черно-белите“ приеха играта пред наказателното си поле и разчитаха на това да задържат преднината си.

Не бяха изминали и 60 секунди от началния съдийски сигнал на ръководилия добре мача Апостол Иванов, когато Станислав Шопов получи пред наказателното поле и с мощен удар разтресе страничната греда.

Малко по-късно талантливият полузащитник отправи още два удара, но и двата минаха над целта. „Канарчетата“ редуваха атака след атака, но така и не успяваха да стигнат до сериозно голово положение пред вратата на „смърфовете“.

В 80-ата минута Димитър Богданов свали на гърди към Евгени Димитров, но халфът стреля над гредата. Така се стигна до 85-ата минута, в която Станислав Шопов пусна отличен извеждащ пас към Димитър Богданов, нападателят овладя и останал сам срещу вратаря изравни – 1:1.

Драмата настъпи в третата минута на даденото от съдията продължение, когато Васил Василев получи в наказателното поле и след като се озова сам срещу стража се опита да го прехвърли, но ударът му се спря в напречната греда.

Със спечелената точка Ботев остана на третата позиция във временното класиране с 51 точки, като „канарчетата“ са с равни точки с намиращите се след тях Черно море и Левски. Лидер е Лудогорец с 62 точки, а второто място е за ЦСКА-София с 54 точки.