Патриотите пишат история -спечелиха рекорден Супербоул!

0
Dyh9dZcWwAUoMf8
-
-

Тандемът Бил Беличик – Том Брейди си заслужи легендарен статут и безсмъртие в американския футбол, след като Ню Инглънд Пейтриътс изравниха рекорда на Питсбърг Стийлърс по победи в Супербоул и триумфираха за шести път като шампиони на Националната футболна лига на САЩ. Изумителното бе, че само един-единствен тъчдаун бе отбелязан в 53-ото издание на финала на НФЛ пред пълните трибуни на стадион „Мерцедес-Бенд Арина“ в Атланта! „Патриотите“ удължиха династията си чрез „постен“ успех с 13:3 над Лос Анджелис Рамс в първия в историята Супербоул, в който зрителите не видяха тъчдаун преди последната четвъртина.Дотогава резултатът бе 3:3 с по един фийлд-гол на Стийв Госткауски (реализатор номер 1 в историята на Пейтриътс) и Грег Зурлайн, а Сони Мишел отбеляза златния тъчдаун след 8 минути игра в четвъртата част. Допълнителната точка бе записана от Госткауски, който впоследствие приключи спора в полза на Ню Инглънд с нов фийлд-гол при само 76 оставщи секунди на часовника.MVP на Суперболул LIII заслужено стана пък Джулиън Еделман, който беше най-честият и най-успешен адресат на подаванията на Брейди, а куотърбекът едва за втори път не грабна приза за най-полезен играч във финала, но продукцията му на игрището не бе особено бляскава за невероятните му стандарти.