Нов потрес в родния футбол! Отбор с 5 червени картона и 0:5 за полувреме, имало „симулативна игра“

0
pomorie montana 40
-
-

Спортно-техническата комисия на БФС-София-област извади от А областна група-Изток ФК Мирково заради неявяване за мача от 15 кръг ФК Мъти вир (Ихтиман) – ФК Мирково. Зенит (Церово) пък загуби със служебното 0:8 от Петърч в мач от 11-ия кръг на Западната „А“ областна група, тъй като на полувремето остана с 6 човека, а поводът е „симулативна игра“.

Ето решенията на СТК:

1. На основание чл.24 ал.2 б.“В“ от Наредба за първенства и турнири /2018/2019/ СТК изважда ФК Мирково от състава на АОГ-Изток, а именно за второ неявяване за гостуване.

2. На основание чл. 24 ал.11 б.“Б“ присъжда служебни резултати 3:0 в полза на съперниците им до края на първенството, включително и за не състоялата се среща 3:0 в полза на ФК Мъти вир.

За симулативна игра на Зенит Церово, а именно оставане с 6 състезатели на полувремето на мача им с Петърч от 11-ия кръг на Западната А областна група на София СТК реши:

На основание чл.24 ал.13 б.“А“ от Наредба за първенства и турнири /2018/2019/ СТК присъжда служебен резултат 8:0 в полза на ФК Петърч. Резултатът до полувремето е бил 5:0 в полза на Петърч.

Инцидент имаше и в друга среща от „А“ ОГ Запад в 11 кръг между ФК Ком 98 (Годеч) и ФК Торнадо Безден.

Заради нанесен побой на главния съдия от хората от ФК Торнадо, на основание чл.24 ал.9 от Наредба за първенства и турнири /2018/2019/ СТК присъжда служебен резултат 6:0 в полза на ФК Ком 98. Останалите решения по допуснатите инциденти са от компетенцията на Дисциплинарната комисия.